Tuntud ettevõtja räägib lahti selle, mida poliittehnoloogid regulaarselt kokku klopsivad

Eesti,
©Scanpix
Indrek Neivelt aasta majanduskonverentsil.

Ettevõtja Indrek Neivelt võtab ERR-is kokku tänavused põhjendamatud hirmutamised.

Esimesena nimetab ta uue valitsuse moodustamisele järgnenut, kui räägiti, et Eesti maine kukub kolinal, välisinvesteeringuid enam ei tule ning kogu edulugu saab kohe-kohe läbi. Neivelt nendib, et riigi reitingud on endiselt väga kõrgel tasemel ja samamoodi tehakse meie majandusse suuri välisinvesteeringuid.

Rahvast on ettevõtja sõnutsi hirmutatud ka pensionireformiga, kuigi tegu pole lõhkumisega, sest kedagi ei sunnita teisest sambast lahkuma ja edaspidi saavad inimesed ise otsustada.

“Meie pensionifondide tootlused olid pikka aega ühed viletsamad maailmas ja samal ajal olid tasud ühed maailma kõrgemad. Meil oli maailma üks viletsaim toode ja vähim, mida riik sai siin teha oli öelda, et tulevikus me enam ei sunni oma kodanikke seda toodet ostma. Seda enam, et enamuste jaoks ei ole sellest sambast mingit kasu,” võtab Neivelt kokku.

Kolmanda hirmutamisena toob Indrek Neivelt välja selle, nagu viiks eelarve puudujääk meid kohe-kohe Kreekaga ühele tasemele – samas ütleb lihtne matemaatika, et Eesti pisikese eelarve puudujäägi korral kuluks meil selleks rohkem kui sada aastat.

“Inimesed annavad väga pealiskaudselt erinevaid hinnanguid ja meedia võimendab seda. Hirmutamisega saab kergesti inimesi vastandada. /…/ Kaasajal põhineb meediafirmade ärimudel vastuolude võimendamisel, mis tekitab tunde, et ühiskond on lõhestunud. Tegelikkuses ei pruugi vastuolud olla suuremad kui minevikus,” võtab Neivelt kokku.

Pikemalt loe ERR-ist

Kommentaarid

3 commentsOn Tuntud ettevõtja räägib lahti selle, mida poliittehnoloogid regulaarselt kokku klopsivad

 • Avatar

  Minu meelest kogu Neivelti jutt vääriks kirjutamist Uued uudised portaali.

 • Avatar

  Ei ole mõnele kahjuks antud võimet loetust aru saada või on jäänud artikkel lugemata aga ikka kireb pensionisüsteemi lammutamisest.

 • Avatar
  Targeted in Estonia

  Huvitav, jah, et mõned inimesed, näe, suudavad jääda väärikaks… Nagu Nõukogude ajalgi…
  Valet ei vannu ja suust sitta välja ei aja !
  Võtke eeskuju, Eesti lödipüksid !

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused