Tuntud meestearst andis teada esimesest tõsisemast multikulti konfliktist TÜ kliinikus

KUNST

Meestearst Margus Punab teatas oma Facebooki lehel, kuidas esimest korda puhkes teise kultuurilise taustaga patsiendiga tõsine konflikt, mille tulemusel ei jäänud üle muud, kui keelduda tema teenindamisest.

„Saime Ülikooli meestekliinikus nüüd esimese tõsisema multikulti konflikti. Ei sobinud patsiendile ei see, et vastuvõttu viis läbi naissoost meditsiinitöötaja, ei tema välimus, riietus ega käitumine,“ kirjeldab Punab.

„Käitumismudel jätkus korduvatel kliiniku külastustel, kusjuures need polnud üldse seotud esmase visiidi läbi viinud töötajaga ja kulmineerus eile äärmiselt ebasündsa avaliku sildistamisega. Otsustasin, et sedaviisi käituvat patsienti meie kliinikus kahjuks aidata ei saa. Ootan huviga järgmiseid arenguid.“

Punabi sõnul pole tegemist esimese sedalaadi konfliktiga. „Aastaid tagasi olime sarnase käitumismustri tõttu sunnitud süsteemist välja suunama ühe väga hea islami-vene kultuuri juurtega töötaja. Hoidsime pikalt raamituna nimetet töötaja jalalöögist tekkinud auku kliiniku seinas.“

UU

Fotol meestearst Margus Punab. Foto: Sille Annuk / Postimees

Kommentaarid

4 kommentaari loole “Tuntud meestearst andis teada esimesest tõsisemast multikulti konfliktist TÜ kliinikus

 1. Avatar
  rainer kaelep kirjutas:

  Täpselt sama käitumismudel on kasutusel USA-s, mustad( olgu või kristlased) teevad kõik selleks, et oleks võimalik kedagi anda kohtusse diskrimineerimise eest! Ei imesta kui nüüd mingid inimõiguslased kisa tõstavad. Elanud USA-s.

 2. Avatar
  Risto Tanner kirjutas:

  Head sõbrad, andkem endale aru, me eestlased oleme üks kultuutinähtus siin maamunal ja eksisteerime sellistena ainult seni, kuni suudame oma kultuuri agressiivsemate kultuuride sissetungi eest kaitsta ja lastele edasi pärandada. Me ei pea olema isoleeritud, me ei pea tõrjuma tagasi kõiki teistest kultuuridest siia elama soovijaid, aga me peame olema kindlad ja resoluutsed tingimustes, mis me neile esitame: siin kehtivad meie eestlaste ühiselu reeglid ja siin kasvavad lapsed peavad saama eesti hariduse. Neis kahes me järeleandmisi teha ei tohi, vastasel korral ei täida meie riik talle põhiseadusega pandud eesmärki ja me hävime rahvusena.

 3. Avatar
  Dr. No kirjutas:

  Aga paljud arstid ongi ebameeldiva käitumisega, miks siis seda öelda ei või ? Kuidas on kirjeldet konflikt midagi ainuomast pagulasile. Eestlastega ei teki konflikte ??

Kommenteerimine on suletud