Turu-Uuringute AS: EKRE’t toetaks praegu 14% valijatest

Eesti,
- Updated

Seoses Taavi Rõivase umbusaldamisega pole välistatud ka erakorralised valimised. Milline on erakondade populaarsus praegu?

“Viimase nädala sündmused Eesti poliitmaastikul on tekitanud olukorra, kus tõenäoline on uue valitsuskoalitsiooni sünd. Nädalavahetusel toimunud Keskerakonna juhi vahetus sai kaalukeeleks, mis nihutas paigast senised jõujooned,” ütles Ühiskonnauuringute Instituudi analüütik Art Johanson.

Välistatud pole ka erakorralised valimised, seetõttu uuris Ühiskonnauuringute Instituut ka erakondade populaarsust ja kui järgmisel pühapäeval toimuksid riigikogu valimised, hääletaks kõige rohkem inimesi – 27 protsenti vastanutest Keskerakonna poolt. Neile järgneksid Reformierakond (16 protsenti), Sotsiaaldemokraatlik erakond (15), EKRE (14) ning IRL (9) ja Vabaerakond (9).

“Nii Konservatiivne Rahvaerakond, Reformierakond kui SDE on suhteliselt võrdsel positsioonil ja võimalustega kui arvestada statistilise vea piiri,” kommenteeris Uute Uudiste peatoimetaja Urmas Espenberg.

Veebiküsitlus viidi Turu-Uuringute AS poolt läbi ajavahemikus 4.-8. novembrini 2016 ja sellele vastas 1006 18-aastast ja vanemat Eesti Vabariigi kodanikku.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused