Tutvugem: millised kohustused võtab rändeleppega endale Eesti ja Ratase valitsus

Eesti,
- Updated

Uued Uudised on vahendanud palju arvamusi rändepaktist, mis puudutavad siiasaabujaid, vähem aga on räägitud kulutustest, mida me enda kaela võtame.

Sel nädalal kinnitati riigieelarve, aga kuskil ei ole arutletud seda, milliselt riigieelarve realt kavatsetakse katta selle leppe täitmisega kaasnevad kulutused? Millist kasu saavad Eesti maksumaksjad selle lisanduva koormuse talumise eest? Kuidas peaks üks konkreetne eestlane tajuma ühe konkreetse siia toodava migrandi kasulikkust ja mis peaks tema jaoks selle tagajärjel paranema?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Üks Uute Uudiste lugeja tõi välja portsu kohustusi riigile, ja hetkel koostatud nimekiri ei ole tema hinnangul kindlasti mitte lõplik.

Leppest välja korjatud valik kohustused: parandame rahvastikuregistri süsteeme; võtame kasutusele tehnoloogia taotluste menetluste lihtsustamiseks; viime läbi inimõiguste ja traumateadlikkuse koolitusi kõikvõimalikele ametnikele; tugevdame konsulaarsuutlikkust; kehtestame seadusi rändeteenuse osutamiseks; loome uusi teeninduspunkte; loome sõltumatud institutsioonid olukorra jälgimiseks.

Suurendame tervishoiuteenuse suutlikkust – koolitame tervishoiutöötajaid, vähendame suhtlusbarjääre ja kultuuribarjääre, teeme taskukohased hinnad migrantidele; kehtestame rände saabumisjärgsed programmid; loome poliitilised eesmärgid migrantide kaasamiseks ühiskonda; hõlbustame migrantide tööhõivet; loome kohalikul tasandil programmid lõimimise soodustamiseks; loome registreid või institutsioone kvalifikatsiooniraamistike tunnustamiseks.

Kasutame tehnoloogiat ja digiteerimist oskuste ja kvalifikatsioonide põhjalikumaks hindamiseks; edendame erinevaid koostööprogramme erasektoriga, haridusasutustega; arendame uuenduslikke viise oskuste tunnustamiseks, sh täiendkoolitused, mentorlus, praktikaprogrammid; investeerime teadusuuringutesse; arendame sihipäraseid toetusprogramme ja rahalisi tooteid migrantide ettevõtlikkuse edendamiseks.

Töötame rahasaadetiste jaoks välja uued tehnoloogilised lahendused; loome panganduslahendusi migrantide jaoks; täiustame rändestatistika andmesüsteeme ja raporteerimist; kogume, analüüsime andmeid, mis käsitlevad rände mõjusid; edendame koostööd statistikaametite vahel, loome haldusregistreid; teeme erinevaid turu-uuringuid; arendame riigipõhiseid rändeprofiile.

“Euroopast tulenevate nõuete täitmine tähendab riigi jaoks igal juhul tohutut halduskoormust. Tasub küsida, kas härra Ratasel on kuskil tagataskus täiendav miljard?” küsib need punktid välja toonud lugeja.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused