TV3 küsitlus: valitsuse II pensionisamba reformi toetab 80% inimestest

Eesti,
©kuvatõmmis
TV3 vaatajaküsitlus kinnitab: enamik rahvast toetab II pensionisamba reformi

TV3 uudistesaates paluti täna vaatajatel vastata küsimusele, kas toetate valitsuse II pensionisamba reformi. Reformi toetas 80% inimestest.

Ehkki TV3 küsitlus peegeldab õhtuse uudistesaate aktiivsemate sissehelistajate meelsust, kinnitab see seda, mida on kinnitanud varasemad avaliku arvamuse küsitlused – et valdav enamus inimesi on II pensionisamba vabatahtlikuks muutmise poolt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mullu sügisel MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud ja Turu-uuringute AS-i korraldatud uuringust selgus, et teise samba vabatahtlikuks muutmist toetab 68% ning vastu on 21% pensionikogujatest.

Pensionireformi toetajad oli tolle uuringu andmetel ülekaalus peaaegu kõigis sotsiaal-demograafilistes gruppides. Samuti on reformi pooldajad ülekaalus peaaegu kõikide erakondade toetajate seas, vaid Reformierakonna toetajate seas on pooldajaid ja vastaseid võrdselt 46 protsenti.

Vastuolijate hulk Reformierakonna toetajate leeris ei ole üllatav. Need inimesed on uskuma jäänud oravapartei liidrite desinformatsiooni nn pensionisammaste lammutamisest. Paraku ei ole suur osa Reformierakonna toetajatest kursis sellega, et oravapartei kaitseb penisonireformi kritiseerides oma suurrahastajate, sealhulgas pankurite huve. Pankurid on arusaadavalt häiritud, sest pensionireformi tulemusel jääb börsidel keerutatavat raha vähemaks ja see tähendab pankadele väiksemaid kasumeid.

Tegelikkuses ei toimu muidugi mingit pensionisamba lammutamist, vaid reform toob kaasa senisest suurema valikuvabaduse pensioniotsuste tegemisel. Soovijad saavad jätkata teise pensionisambasse kogumist nii, nagu nad on seda seni teinud. Samas on võimalik lõpetada maksete tegemine, kuid jätta kogutud raha pensionifondi alles. Kolmas võimalus on lõpetada maksete tegemine ja kogutud raha välja võtta.

UU

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused