Udmurdi disainerid loovad rahvuslikest motiividest uut moevoolu

Eesti,
- Updated
udmurt grills

Sel nädalal toimus Udmurtias Iževski linnas rahvuslik noortefestival, mille käigus mitmed kohalikud moeloojad esitlesid rahvuslikel ja muinasaegsetel udmurdi motiividel põhinevat stiili, vahendab finugor.ru. Õrnalt vihjati ka vajadusele tuua udmurdi noori tagasi oma etniliste traditisoonide juurde vaatamata käimasolevale venestamislainele.

“Ma disainin riideid vastavalt muinasaegsele kujundusele,” rääkis moelooja Tatjana Moskvina. “Muistsed rahvarõivad olid vaimustavalt hea kujundusega. Minu eesmärgiks on näidata, kui kaunid ja tänapäevalgi kantavad on udmurdi rahvariided.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Moeloojate sõnul on rahvuslike motiividega tegelemisel üks suurimaid probleeme raskus saada avaliku sektori toetust. Seni on tegu olnud pigem luksuskaubaga.

Udmurdi rahvuslike motiivide taaselustamiseks on moeloojatel kavas eelkõige suunata noori inimesi tagasi nende juurde. Samuti on plaanis tunduvalt elavdada rahvuslike motiivide nähtavust Iževski linnapildis. Muuhulgas pannakse rõhk nende eksponeerimisele lennujaamas ja raudteejaamades.

Udmurdid on permlaste hulka loetav soomeugri rahvas, kelle asuala jääb praeguse Venemaa Föderatsiooni territooriumile. Tihti tuntakse neid kui statistiliselt maailma kõige punapäisemat rahvust.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused