Udmurdi disainerid loovad rahvuslikest motiividest uut moevoolu

Eesti,
- Updated
udmurt grills

Sel nädalal toimus Udmurtias Iževski linnas rahvuslik noortefestival, mille käigus mitmed kohalikud moeloojad esitlesid rahvuslikel ja muinasaegsetel udmurdi motiividel põhinevat stiili, vahendab finugor.ru. Õrnalt vihjati ka vajadusele tuua udmurdi noori tagasi oma etniliste traditisoonide juurde vaatamata käimasolevale venestamislainele.

“Ma disainin riideid vastavalt muinasaegsele kujundusele,” rääkis moelooja Tatjana Moskvina. “Muistsed rahvarõivad olid vaimustavalt hea kujundusega. Minu eesmärgiks on näidata, kui kaunid ja tänapäevalgi kantavad on udmurdi rahvariided.”

Moeloojate sõnul on rahvuslike motiividega tegelemisel üks suurimaid probleeme raskus saada avaliku sektori toetust. Seni on tegu olnud pigem luksuskaubaga.

Udmurdi rahvuslike motiivide taaselustamiseks on moeloojatel kavas eelkõige suunata noori inimesi tagasi nende juurde. Samuti on plaanis tunduvalt elavdada rahvuslike motiivide nähtavust Iževski linnapildis. Muuhulgas pannakse rõhk nende eksponeerimisele lennujaamas ja raudteejaamades.

Udmurdid on permlaste hulka loetav soomeugri rahvas, kelle asuala jääb praeguse Venemaa Föderatsiooni territooriumile. Tihti tuntakse neid kui statistiliselt maailma kõige punapäisemat rahvust.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused