Üdvözöljük! Ungari avab uuesti oma saatkonna Tallinnas

Ungari kaitseb Euroopat!

Ungari valitsus otsustas uuesti avada oma saatkonna Eestis, mida selle riigi sirgesejalisust arvestades võib ainult sooja südamega tervitada.

Saatkond Tallinnas avatakse 23. septembril, selgub Ungari valitsuse ametliku väljaande kolmapäevasest teatest, mida Ungari meedia vahendas.

Ungari otsustas sulgeda oma saatkonna Tallinnas 2014. aasta juulis, kuid on seni hoidnud töös Ungari Instituudi Tallinna esindust, mis on Ungari Helsingi saatkonna jurisdiktsiooni all, vahendab BNS.

Ungari otsust võib pidada vastuseks Eesti valitsuse 7. juunil tehtud otsusele taasavada Eesti saatkond Budapestis. Eesti sulges oma saatkonna Ungaris 30. septembril 2014.

Budapesti saatkond on plaanis taasavada 2018. aastal, võttes taaskasutusse saatkonnale 2007. aastal ostetud hoone, teatas välisministeerium juunis. Saatkonnahoone on seisnud neli viimast aastat tühjalt.

Eesti võib ainult õnnelik olla, kui tal on selline hõimurahvast sõber nagu on Ungari, kes ei lase ennast suurte ja vägevate survest heidutada ning jätkab oma riigi ja rahvuse kaitsmise kurssi!

UU

Kommentaarid