Ühiskonnategelased: mõned “eesti poliitikud” kaitsevad “vene maailma pärandit” emotsionaalsemalt kui putinistid

Eesti,
©UU
Eesti NSV naaseb üha kindlamalt liberaalsesse Eestisse.

Punatanki lugu paljastas selle, et paljud eestlased on juunikommunistlike vaadetega nagu olid Anveltid ja Lauristinid, ning sellest kirjutavad sotsiaalmeedias ka tuntud ühiskonnategelased.

“Lugedes läbi valdava osa ennast “eestimeelsetena” esitlevate “eesti” Narva poliitikute seisukohavõtud viimastest aegadest – tõesti ei leidnud mitte mingit kvalitatiivset ega ka kvantitatiivset vahet väidetavate “putinimeelsete” vene poliitikutega. Kui siis ehk selles, et see “eesti poliitik” kaitses vene maailma pärandit märksa emotsionaalsemalt, kui paljud teised. Poliitilisest laveerimisest (sh vajadusel vaikimisest) saaks aru, see on paratamatus. Aga hingestatult ja Eesti peale avalikult solvununa vene maailma kaitsmisest ja selle sümbolite eest seismisest enam mitte,” kirjutab ühiskonnateadlane Peeter Espak.

Jaak Jõerüüt ütleb oma Delfis avaldatud kolumnis: “Äärmuseni on ära tüüdanud ka need igast kaliibrist ja igal tasemel poliitilised ja poliitanalüütilised tegelased, kes „teaduslikult“ juba aastaid ajavad pada ühiskondlike lõhede vältimisest ja muud punast udu, mis on praegust reaalsust arvestades tegelikult üks viletsamat sorti sõjaudu. Nagu ka kõik need, kes eestlaste arvelt eelistavad kellegi teise, millal tahes ja mistahes põhjusel siia maale saabunu murede ja vaevade lahendamist ning unustavad ülima kergusega selle maa põlisasukate vaevad ja mured, eriti hingelised ja ajaloolised”.

“No mida siia lisada on enam! Kui tuled kellegi hoovi peale ise kaklema ja isegi külas olles hakkad pererahva kodu ümber kujundama ja vastavalt oma äranägemisele ilma luba küsimata sisustama, siis vastutustundlik peremees või perenaine viskab sellise inimese lihtsalt välja ja kui minna ei taha, siis ajab vägisi. Mitte ei hakka hädaldama, et peame röövli hingevalu tunnetama ja talle veel tehtud kurja eest miskit ise vastu ka andma,” kommenteerib Peeter Espak.

Mõne Jaak Jõerüüdi äramärgitud tegelase võib ka nimepidi välja tuua: näiteks väidetav ajaloolane Karin Paulus. “On tegelikult uskumatu, et suhtutakse aastal 2022 narvakatesse nagu kolonialistid aborigeenidesse,“ kirjutab Paulus ERR-is.

Uued Uudised

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused