Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ühiskonnauuringute Instituudi septembrikuine uuring tõstis EKRE Keskerakonna ette teisele positsioonile

-
18.09.2018
EKRE populaarsus kuude lõikes Ühiskonnauuringute Instituudi andmete kohaselt.
© Ekraanitõmmis

Ühiskonnauuringute Instituudi (ÜI) septembrikuise erakondade reitingutabeli järgi on EKRE möödunud Keskerakonnast ja tõusnud 23-protsendilise toetusega populaarsuselt teiseks erakonnaks.

Uuringu järgi toetaks Keskerakonda 22 protsenti küsitletutest. Esikohal on endiselt Reformierakond, kelle populaarsus on samuti languses.

Ühiskonnauuringute Instituut palub iga küsitluse puhul lisada ankeeti ka erakondliku eelistuse küsimuse, nägemaks selle mõju inimeste hoiakutele. Inimestelt küsitakse: “Kui järgmisel pühapäeval toimuks Riigikogu valimised, siis kelle poolt Te hääletaksite?”

“Küsitluse viis läbi Turu-uuringute AS, seega sama firma, mis teeb näiteks ka ERR-ile küsitlusi. Tõsi, väike tärn tuleb juurde panna, ÜI küsitlus toimub ainult online`is, ERR-ile tehakse seda kombineeritult, ehk osaliselt näost-näkku, osaliselt online`s, seega metoodika erineb. Siiski: fakt on see, et septembri alguses tehtud küsitlus andis meile 23 protsenti, Keskile 22,” kommenteerib tulemust EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme.

“Kui Omnibuss-uuringud viiakse läbi kahe nädala kuni kuu jooksul, siis kajastatud erakondade toetusprotsendid tulevad küsitlustest, mille toimumisaeg on 3-4 päeva. Sellest tulenevalt võivad ühiskondlik-poliitilised sündmused põhjustada toetusprotsentides nihkeid võrreldes Omnibuss-uuringu reitingutega. Lisaks tuleb pöörata tähelepanu sellele, et veebipaneeli liikmed on poliitikast keskmisest enam huvitatud ja aktiivsema eluhoiakuga,” selgitab ÜI oma kodulehel.

Reitingutabelit näeb SIIT.