Ühiskonnauuringute Instituudi septembrikuine uuring tõstis EKRE Keskerakonna ette teisele positsioonile

Eesti,
©Ekraanitõmmis
EKRE populaarsus kuude lõikes Ühiskonnauuringute Instituudi andmete kohaselt.

Ühiskonnauuringute Instituudi (ÜI) septembrikuise erakondade reitingutabeli järgi on EKRE möödunud Keskerakonnast ja tõusnud 23-protsendilise toetusega populaarsuselt teiseks erakonnaks.

Uuringu järgi toetaks Keskerakonda 22 protsenti küsitletutest. Esikohal on endiselt Reformierakond, kelle populaarsus on samuti languses.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ühiskonnauuringute Instituut palub iga küsitluse puhul lisada ankeeti ka erakondliku eelistuse küsimuse, nägemaks selle mõju inimeste hoiakutele. Inimestelt küsitakse: “Kui järgmisel pühapäeval toimuks Riigikogu valimised, siis kelle poolt Te hääletaksite?”

“Küsitluse viis läbi Turu-uuringute AS, seega sama firma, mis teeb näiteks ka ERR-ile küsitlusi. Tõsi, väike tärn tuleb juurde panna, ÜI küsitlus toimub ainult online`is, ERR-ile tehakse seda kombineeritult, ehk osaliselt näost-näkku, osaliselt online`s, seega metoodika erineb. Siiski: fakt on see, et septembri alguses tehtud küsitlus andis meile 23 protsenti, Keskile 22,” kommenteerib tulemust EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme.

“Kui Omnibuss-uuringud viiakse läbi kahe nädala kuni kuu jooksul, siis kajastatud erakondade toetusprotsendid tulevad küsitlustest, mille toimumisaeg on 3-4 päeva. Sellest tulenevalt võivad ühiskondlik-poliitilised sündmused põhjustada toetusprotsentides nihkeid võrreldes Omnibuss-uuringu reitingutega. Lisaks tuleb pöörata tähelepanu sellele, et veebipaneeli liikmed on poliitikast keskmisest enam huvitatud ja aktiivsema eluhoiakuga,” selgitab ÜI oma kodulehel.

Reitingutabelit näeb SIIT.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused