Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ühistegevuse edendamine võiks olla uue koalitsiooni üks prioriteete

15.11.2016
Laadime sisu...

11. novembril 2016 a toimus Eesti Maaülikoolis rahvusvahelise osalusega VI ühistukonverents teemal: „Riik ja ühistegevus“.

Tulenevalt asjaolust, et demokraatlik riik on olemuselt ühistegelik organisatsioon, mis esindab ja kaitseb oma kodanike huve, otsustas konverents läkitada koostamisel oleva koalitsioonileppe juurde järgmised ettepanekud:

Tähtsustada ja võtta loodava koalitsioonivalitsuse tegevuskavasse Eesti Vabariigi kodanike majandusliku ühistegevuse ja ühistuliste organisatsioonide eelistatud arendamine.

Aidata kaasa majandusliku ühistegevuse arendamisele, toetades seadusandlikul teel ühispanganduse, ühiskindlustuse, ühistööstuse, ühiskaubanduse ja ühiskasutuse sektorite arendamist.

Taastada Eesti liikmelisus Rahvusvahelises Ühistegevuse Liidus (International Co-operative Alliance – ICA).

Luua (taastada) ühistegevust riiklikult korraldav-koordineeriv keskus mõne ministeeriumi juures (soovitavalt majandus-, rahandus- või maaeluministeeriumi juures).

Korraldada laiaulatuslik kodanike ühistegevusalane koolitus kõikidel koolitusastmetel.

Konverentsi korrladajad on veendunud, et majandusliku ühistegevuse riiklikul tasandil toetamine kiirendab oluliselt majanduskasvu, suurendab rahvuslikku rikkust, suunab kodanikud ühiste eesmärkide täitmisele ja tõstab rahva kindlustunnet tuleviku ees.

UU

FOTO: PM/Scanpix – fotol Andro Roos – üks Eesti ühistulise tegevuse eestvedaja