Ühistegevuse edendamine võiks olla uue koalitsiooni üks prioriteete

Eesti,
- Updated

11. novembril 2016 a toimus Eesti Maaülikoolis rahvusvahelise osalusega VI ühistukonverents teemal: „Riik ja ühistegevus“.

Tulenevalt asjaolust, et demokraatlik riik on olemuselt ühistegelik organisatsioon, mis esindab ja kaitseb oma kodanike huve, otsustas konverents läkitada koostamisel oleva koalitsioonileppe juurde järgmised ettepanekud:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tähtsustada ja võtta loodava koalitsioonivalitsuse tegevuskavasse Eesti Vabariigi kodanike majandusliku ühistegevuse ja ühistuliste organisatsioonide eelistatud arendamine.

Aidata kaasa majandusliku ühistegevuse arendamisele, toetades seadusandlikul teel ühispanganduse, ühiskindlustuse, ühistööstuse, ühiskaubanduse ja ühiskasutuse sektorite arendamist.

Taastada Eesti liikmelisus Rahvusvahelises Ühistegevuse Liidus (International Co-operative Alliance – ICA).

Luua (taastada) ühistegevust riiklikult korraldav-koordineeriv keskus mõne ministeeriumi juures (soovitavalt majandus-, rahandus- või maaeluministeeriumi juures).

Korraldada laiaulatuslik kodanike ühistegevusalane koolitus kõikidel koolitusastmetel.

Konverentsi korrladajad on veendunud, et majandusliku ühistegevuse riiklikul tasandil toetamine kiirendab oluliselt majanduskasvu, suurendab rahvuslikku rikkust, suunab kodanikud ühiste eesmärkide täitmisele ja tõstab rahva kindlustunnet tuleviku ees.

UU

FOTO: PM/Scanpix – fotol Andro Roos – üks Eesti ühistulise tegevuse eestvedaja

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused