Ühistranspordis jänesekõrvade kikitajad on valdavalt “vajalik tööjõud”, põhjanaabrid ja “Aafrika spetsialistid”

Eesti,
Bussijänes.

Postimees kirjutab, et Tallinna munitsipaalpolitsei piletikontroll alustas 26. septembrist välismaiste piletita sõitjate üle arvestuse pidamist ning seda edatabelit juhivad Ukraina, Soome ja Nigeeria kodanikud.

Mupo on kuu ajaga tabanud 63 Ukraina, 37 Soome, 20 Nigeeria, 19 Jaapani, 18 Venemaa, 10 Saksa, 9 Taani ja 8 Moldova “jänest”.

Kui vaadata seda rida, siis ukrainlased on võõrtöölised tugeva sovjetitaustaga riigist ja nende ükskõiksus seaduste vastu on lausa loomulik, nagu ka venelaste ja moldovalaste puhul. Euroopa riikidest pärit inimesed on suuresti meie naabrid ja nende siiasattumine pole imestamapanev, küll aga nendepoolne seaduste eiramine.

Huvitaval kombel on Eestis palju Jaapani “jäneseid”. Ei üllata aga nigeerlased, kelle kohta mupo juhataja Aivar Toompere ütleb, et 90 protsenti neist väidavad ennast tudengid olevat. Samas on teada, et Nigeeria päritolu kogukond Eestis ulatub juba üle 600 inimese.

Toompere väitel olevat välismaalaste seas levinud kuuldused, et Tallinnas olevat tasuta ühistransport kõigile. See käib küll ülikoolide ja ettevõtete kapsaaeda – neil tuleks ühistranspordi korda selgitada, näiteks seda, et ka tasuta sõidu korral peab läbi tegema valideerimise.

Ilmselt on suuresti tegu vahelejääjate ettekäändega, sest tegelik kord peaks igale sõitjale ruttu selgeks saama, nähes, kuidas praktiliselt kõik reisijad oma rohelist kaarti piiksutavad.

Mis aga puutub Nigeeria “tudengitesse”, siis nende puhul on ilmselt tegu teadliku käitumisega – väheusutav, et nad ei tea ülikoolis õppides linnas kehtestatud ühistranspordi korda. Pigem leiavad nad sallivusteooriatest julgust saanutena, et Aafrika tohibki Euroopas seadustele vilistada – nagu kõik üle Vahemere tulijad, kes juba inimkaubitsejale rahapakki ulatades alustavad pikka seadusrikkumiste jada.

Kommentaarid

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused