Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Uibu ootab presidendikandidaatidelt ettepanekuid sündimuse tõstmiseks

26.06.2016
aFEP_5271

Riigikogu Eesti rahvastiku toetusrühma konsultant Jaak Uibu saatis presidendikandidaatidele avaliku pöördumise, milles ootab nende ettepanekuid sündimuse viimiseks taastetasandile.

“Palun sõnastage sündimuse viimiseks taastetasandile kolm ettepanekut, mida hakkate presidendiks saades ellu viima,” kirjutas Uibu enda pöördumises. “Seadusjärgselt on presidendikandidaatide registreerimiseks aega vaid paar päeva augusti lõpus, mis on nutuselt ebapiisav sisuliste küsimuste esitamiseks ja neile vastamiseks. Ometi käsitleb meedia teid juba praegu kandidaatidena ja see õigustab avalikku pöördumist põhiseadusega määratud riigi põhiülesande – rahvuse säilitamise teemal.”

“Teame, et tegelikkuses on selle käsitlemine  ebapopulaarne ja tekitanud raskusi teie eelkäijaile,” kirjutas Uibu ja tõi positiivse erandina välja Jaak Jõerüüdi, kes kirjutas oma raamatus “Muutlik”, et Eesti riigi peamine eesmärk peab olema rahva väljasuremise vältimine ja sellele tuleks allutada kõik tegevused.

“Defitsiitne sündimus viimase kahekümne viie aasta jooksul näitab rahva elujõu langust – pidevalt jääb puudu neljandik sünde,” märkis Uibu enda pöördumises. “Tuleb luua meetmete süsteem rahvastikutaaste tagamiseks ja meie põhiseadus on heaks aluseks rahvastikupoliitikale.”

Uibu kirjutas antud teemal ka oma äsja riigikogus esitletud raamatus “Perekonnast, kodust, põhiseadusest ja riigist”. “Pealkirja nelja mõistet on käsitletud nende ühtsuses ja vastastikuses seotuses, mis kinnitavad asjaolu – kõik see, mis nõrgestab perekonda/kodu, nõrgestab ka riiki,” selgitas Uibu.

“Ütelge mulle kolm, ei, kümme ettepanekut rahva tervise heaks, mida saaks rakendada kohe ja ilma suuremate kuludeta,” tsiteeris Uibu Lennart Meri samalaadset küsimust oma akadeemilisele nõukogule 1995. aasta sügisel, oodates viivitamatut vastust.

Nii Toompea haridusseminari nimel kui ka riigikogu Eesti rahvastiku toetusrühma konsultandina pöördumisele alla kirjutanud Uibu ootab presidendikandidaatide vastuseid nädala pärast.

BNS

FOTO: Erik Peinar – Jaak Uibu (fotol paremal) Riigikogu maalisaalis oma raamatut esitlemas