Ukraina odav tööjõud hakkab silma paistma nii liiklus- kui ka tööõnnetustes

Eesti,
©Tairo Lutter/Postimees
Kindlasti on ukrainlaste seas häid töömehi, kuid nende mentaliteet võib Eesti keskkonnas palju probleeme tekitada.

Odava tööjõuna sisse toodud ukrainlastest on üha enam kuulda ja kahjuks mitte just parimast küljest.

Sakala kirjutab traagilisest liiklusõnnetusest Viljandimaal, kus hukkus turvavööga kinnitamata 26-aastane naine – juhtumi teeb eriliseks see, et autos sõitnute näol oli tegu lähedal asuvas farmis töötanud ukrainlastega.

Esialgsetel andmetel sõitis Toyota Hiluxi juhtinud 28-aastane mees oma töökaaslastega Penuja küla poolt Abja-Paluoja suunas, et minna tööle läheduses asuvasse farmi. Praeguseks kogutud andmetel eelnes traagilisele avariile möödasõit sõiduautost Peugeot. Mõlemas autos olid ukraina töölised, kes on üksteisele tuttavad.

Kuigi surmaautos olid ülejäänutel turvavööd väidetavalt kinni ja juht kaine, näitab see lugu, kus õnnetuse teinud juht kaotas juhitavuse, sest jäi tagasivaatepeeglist selja taha jäänud autot jälgima, et liikluskultuuritusse, milles me isegi tugevad oleme, on lülitunud ka võõrtöölised. Päris kindlasti võib eeldada, et nende sõidustiil võis olla a la “Võimalik vaid Venemaal (Ukrainas)”. Tõenäoliselt käis üksteise ületrumpamise ralli.

Me oleme toonud Eestisse ja ka külakogukonda täiendava kontingendi inimesi, kelle arusaam, mentaliteet ja seaduskuulelikkus on täiesti teistsugune, kui juba 27 aastat läänelikus ruumis elavatel eestlastel. Ilmselt hakkab Kolmanda maailma riikidest tulijatega kaasnema teisi olmetasemel tagasilööke – prügi sorteerimises, lemmikloomade eest hoolitsemises, kommunaalteenuste eest tasumises ja nii edasi. Kõige hullem aga on, kui nende teistmoodi kasvatus hakkab mõjutama meie turvalisust.

Meie endi liikluses on juba paras hullumaja ning pole vaja, et Ukraina odav tööjõud langetaks Eesti liikluskultuuri veelgi ja ohustaks meie inimeste turvalisust teedel. Ukrainlastega juhtunud tööõnnetustestki on üha sagedamini kuulda.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused