Ukraina politoloog: ukrainlased saavad Eesti seestpoolt üle võtta

Eesti,
©AFP/Scanpix
Ukrainlased on meie sõbrad, kuid kui jutt on eestluse säilimisest, siis võivad meist konkurendid saada. Pilt on illustratiivne.

Venekeelseid kanaleid maksab tähele panna seetõttu, et propaganda sees on seal ka väga tõsiseid hoiatusi.

Venekeelses Delfis ütleb ukraina politoloog Dmitri Zaborin, et tulevikus saab Eestit seestpoolt vallutada ja nõuda ukraina keele kuulutamist teiseks riigikeeleks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Zaborin nimetab ukrainlasi Eesti “tadžikkideks”, kes teevad siin madalapalgalist rasket ja musta tööd. Ta juhib tähelepanu sellele, et Ukrainast Eestisse sõitvates bussides on peamised reisijad ukraina ehitajad ja muud lihttöölised.

“Eurooplased on juba ammu rahulolematud selle üle, et ukrainlased löövad sealsel tööturul palgad alla,” kirjutab politoloog. Tema sõnul on eestlastel patt kurta selle üle, et venekeelsed siin majandust ülal peavad, sest “härrasrahva” enda noored sõidavad ära Läände.

Rääkides ukrainlaste võimalusest siin olulist rolli mängima hakata, soovitab ta ka rõhuda ühisele võitlusele agressori (Venemaa – toim.) vastu, mis pidavat eestlastele olema mokkamööda olema.

Ilmselgelt on rumal Eesti ettevõtjate ja mõnede võimupoliitikute arvamus, et ukrainlased teevad oma töö ära ja lähevad koju tagasi – meil on endal kogemus oma eesti inimestega, kellest paljud Soomest siia tagasi enam ei tule. Ilmselt jääb ka palju ukrainlasi siia, tugevdades vene keele positsioone ja surudes eestlust tahaplaanile.

Ukrainlased on Eesti sõbrad, kuid massiimmigratsiooni valguses on nad pigem eestlusele ohuks kujunemas.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused