Ukrainas tõuseb pandeemialaine, kuid see meie põllumajandus-kaubanduskoda ei huvita – peaasi, et mõned maasikad põllule ei jääks

Eesti,
Maasikad või meie inimeste tervis, selles on küsimus.

Samal ajal, kui osad maasikakasvatajad süüdistavad jätkuvalt valitsust võõrtööjõu piiramise pärast ja ajavad ikka jonni selle üle, et vaja oleks Ukrainast kohe 500 töölist sisse tuua, ei huvita neid, et Ukrainas on koroonapandeemia tõuslainel.

Viimased päevad näitavad märkimisväärset koroonajuhtumite arvu tõusu nii Ukrainas, Valgevenes kui ka Venemaal ja ka mujal maailmas. Mõnda lobisti ja huvigruppe see aga ei huvita, et koos sellega avame ka meie siin tee uuele viirusepuhangule, mis vämelat praeguseks on Eestis kontrolli alla saadud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Siinsete inimeste tervisest ja elust olulisemaks peetakse oma maasikaid ja valitsuse kritiseerimist.

Uudisteagentuur BNS vahendas täna, et näiteks Ukrainas leidis viimase ööpäevaga kinnitust 841 inimese nakatumine uude koroonaviirusesse, üheksa koroonapatsienti suri. Nakatunute koguarv kerkis 38 825-ni, 16 406 inimest on paranenud ja 994 surnud. Ukraina seni suurim ööpäevane nakatunute arv registreeriti reedel, siis tulid teated 921 positiivsest koroonatestist.

See asjaolu ei sega meie põllumeeste esindusorganisatsioonidel valitsusele meelde tuletada, et lähipäevil on vaja marjapõldudele appi 500 inimest, et valmivad maasikad hukka ei läheks. Kogu täiendava tööjõu vajadus sektoris olevat isegi 900 inimest.

Viimastel päevadel on Eesti põllumajandusjuhtideni jõudnud üha uusi teateid, et Eesti piirilt saadetakse tagasi Ukraina kodanikke, kellel on kehtiv viisa, lühiajalise töötamise registreering ja biomeetriline pass.

“Oleme juba kolm kuud päevast päeva korrutanud nagu katkine grammofon, et põllumajandussektori akuutse tööjõuprobleemi suudab lahendada vaid piiride avamine välistööjõule. Valitsus on andnud vaid tühje lubadusi või pakkunud üksikuid meetmeid, mis praktikas ei tööta,” ütles põllumajandus-kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus, keda ei näi eestimaalaste tervis üldse huvitavat.

18 commentsOn Ukrainas tõuseb pandeemialaine, kuid see meie põllumajandus-kaubanduskoda ei huvita – peaasi, et mõned maasikad põllule ei jääks

 • Avatar

  Täna on jälle ERR-s mingi maasikateemaline PR artikkel ja video. Juures on pilt maasikatega kilohinnaga 14€. Tegelikult oli täna turul EESTI maasikas 4€ kilo.

  • Avatar

   Tahaks ikkagi teada, kes neid, ullikesi ässitab? Mida neile lubatakse?
   Tutvusin millalgi paarkümmend aastat tagasi Hollandis mitme põllumajandusega tegeleva ettevõttega.
   Nende seas oli ka üks maasikate kasvatuse talu. Seal oli põld jaotatud mitmeks osaks: toodangu saamiseks mõeldud pinnaks ja emataimedele risoomide (tütartaimede) hankimiseks. Toodangu ala oli veel omakorda jagatud nii, et taimed istutati väiksematele lappidele (nädalaste?) vahedega, et saagi koristamist ja turustamist (ka tööjõu vajaduse hajutamist) mitte hunnikusse ajada. Saan aru, et meil Hollandiga on pisut erinevad klimatilised tingimused, kuid miskit moodi võiks ju ikkagi oleks võimalik koristuse perioodi venitada ja oma talu jõududega hakkama saada. KUI MUIDUGI KIIRE KASUMIAHNUS ILMA MUSTA ÜMBRIKUTA SEDA LUBAKS.

 • Avatar

  Kas Eesti 50 000 töötu seast ei leia seda 1% sinna marjule? No täiesti naeruväärne ju.

  • Avatar

   Eestis ei käi tööl ca 150 000 inimest, see töötukassa statistika on täiesti ebaobjektiivne.
   Need töötukassa 50 000 on nö “professionaalsed töötud”, kes tegelikkuses ei lähe mitte kusagile tööle kus end liigutama peaks.
   Kena suveaeg ka- milleks peaks end ajutiselt mingi põllundusega siduma ja kaotama sellega ka hüved?
   Kodanikele võib mistahes populistlikku jama ajada, sest tegelikkusest pole ju kodanikul aimu ja ise ta mõelda ei viitsi.

 • Avatar

  See ei ole populistlik, see on ratsionaalne trumm;
  Argumendid
  a: koroonaviirus (selle minimeerimine)
  b: Eesti töötute suur hulk, kelle hulgast leiaks kindla tahtmise korral vajalikud 900 inimest

 • Avatar

  Võiks teha märgi “ukraina vaba “nende toetamiseks kes kasutavad ainult Eesti tööjõudu.

 • Avatar

  ETV õhtustes uudistes lömastati demonstratiivselt nii EKRE põllumajandusministrit, Eesti peaministrit kui Trumpi. Täismäng nagu alati. Palun peatage kuidagi see ‘liberaalide’ propagandamasin! Põllumehed lausa väänlesid kaamera ees, et orjatööd (põlluveeres elavaid, ülipikki päevi tegevaid ja suhteliselt närust palka saavat tööjõudu) edasi kasutada.

 • Avatar

  milles on uldse kusimus kas koik eestlased on invaliidid et peab oholle sisse vedama

 • Avatar

  Tuleb öelda otse, et me ei taha võõrtöölisi kuna solgivad meil turu ära ja hoiavad palgad all. Milleks pugeda mingi koroonajutu taha? See on argpükslik, oportunistlik hämamine. Nõme!

 • Avatar

  meil eestiski on palju töötuid kes võiks appi minna neid paganamait maasikaid korjama minna.aga mitte ukrainlasi.

 • Avatar

  Keegi ei keela tuua maasikakorjajaid vaesematest EL riikidest, sest euroliidu piires on tööjõu liikumine üldiselt vaba. Toogu Bulgaariast või Rumeeniast sest seal on Eesti keskmine palk päris kõva sõna.
  Kogu see Sõrmuse ja PR-firmade ohkimine on tegelikult vahendajatest orjakauplejate inin kellel jäid sissetöötatud kanalid kuivaks ja rahapakid saamata. Ämm puhkab see aasta järelikult Pärnus:

 • Avatar

  Aga keegi ei keela tuua sisse töötajaid riikidest, kellega meil juba piir lahti – Soomest, Norrast, Lätist. Roomet Sõrmus võiks minna ja teha kampaania Soomes – “Eestis saab maasikakasvataja Soome keskmise palga”. Kindlasti leidub sealgi töötute seas, kes on nõus kaheksa tundi päevas marju korjama, omama söögi- ja puhkepause ning töö lõppedes ka puhkuseraha kätte saama. Ja kui mõni maasikas silma satub, siis ka arsti juurde õigust minna. Kuna Sõrmus ei tundvatki huvi eestimaalastest töötajate vastu, võiks ta oma kohalt tagasi astuda. Muide Eestis on Poola ja Kreeka maasika hind juba euro kilost. Ons Sõrmus üldse kindel, et ukrainlased selle hinna eest on nõus korjama, võib-olla peaks tooma töötajaid näiteks Jeemenist.

  • Avatar

   Kurb küll, aga keegi ei saa ka keelata sinul sellist ajuvaba juttu kirjutamast.
   Võiksid end siiski ilmaasjadega kurssi viia, mitte püüda segast ajada. Või püüdsid nalja teha?

  • Avatar

   Jeemenist ja mujalt sealtkandist tulnud tööjõudu on “vana euroopa” piripardani täis. Kusjuures EL riikidest on lubatud töötajaid tuua.
   Aga neid Sõrmus ja teised tema kambajõmmid millegipärast ei taha.
   PS. Praeguseid kuumi ilmu taluvad nad paremini kui ukrainlased!

 • Avatar

  See populistlik trumm taoti juba ammu lõhki, aga ikka jauratakse edasi.

  • Avatar

   Pole hullu! Käik on sees, tuleb ikka peosse ja tagasi. Küllap igamehe orgasm plahvatab omamoodi. Vabandage teda!

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused