Ukrainlaste import pandeemia tipus näitab Reformierakonna täielikku vastutustundetust

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Reformi- ja Keskerakonna presidendikandidaadist ei saanud asja. Pilt on illustratiivne.

Eesti on üks Euroopa haigestunumaid riike ja Ukraina on vaktsineerimise osas alles lapsekingades – ja sellisel ajal kavandab PortoRollo valitsus 2000 ukrainlase sissevedu.

Võõrtööjõu sisseveo otstarbekust on niigi kahtluse alla seatud – sel nädalal avaldati Eesti Teadusagentuuri tellitud uuring, mille järgi puudub Eestil vajadus suureks tööjõu sisserändeks. Teada on ka see, et slaavlaste sissevedu muudab Eesti demograafilise olukorra eestlaste jaoks raskemaks ja loob venekeelse töökeskkonna, näiteks ehituses.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reformierakonna ja Keskerakonna valitsusele see ei loe, tööjõu sissevedu algatatakse pandeemia kõrghooajal, mil oma rahvale pannakse suured piirangud peale – aga ukrainlasi tuua võib.

Samas on Eestil eelmise suve kogemus, kui Põllumajandus-kaubanduskoda korraldas ukrainlaste jaoks erilennu ning tõi sellega kolm koroonahaiget kaasa. Kallase valitsuse käpardlikkuse juures pole loota, et nad selliste asjade kordumist suudaks vältida.

Ukrainlastega on asjad nagunii kontrolli alt väljas. Möödunud reedel kontrollis politseipatrull Pärnumaal Võistes Ukraina numbrimärkidega sõidukit. Sõidukis oli kokku kaheksa Ukraina kodanikust reisijat, kes kõik tulid enda sõnul Eestisse tööle.

Kontrollimisel selgus, et kolmel neist puudus Eestis kindel tööandja ja ka lühiajalise töötamise registreering. Seekord jäid nad vahele, aga kui palju on neid, kes taolisest kontrollist läbi on pugenud?

Reformierakond ja selle maaeluminister Urmas Kruuse näitavad, et et neil puudub täiesti vastutustunne, tegutsetakse mingite sihtgruppide soosingu nimel ning oma rahva turvalisusele kõrge kaarega peale lastes.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused