Ukrainlaste süüdatud küünlad Vabaduse väljakul tõid taas valusalt meelde stalinliku näljagenotsiidi

Eesti,
©UU
Eesti ukrainlased mälestasid küünalde süütamisega üht valusaimat perioodi oma maa ajaloos – stalinlikku golodomori.

Reede pärastlõunal võis Vabaduse väljakul näha kümneid kurbi inimesi küünlaid läitmas, vestlemas ja välja pandud stende uurimas.

Eesti  Ukrainlaste Kongress koos Ukraina saatkonnaga mälestas reedel Tallinnas Vabaduse väljakul küünalde süütamisega 1930. aastate näljahäda ohvreid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ukrainlaste maailmakongress tähistab tänavu 85 aasta möödumist 1932.-1933. aasta näljahädast küünalde süütamise aktsiooniga kõigis riikides, kus ukrainlaste kogukonnad elavad.

Suur näljahäda (ukraina keeles golodomor) oli tingitud Nõukogu Liidu tollase juhtkonna sihilikust poliitikast, mitte looduslike põhjustest. Golodomori täpne ohvrite arv ei ole teada, kuid Vikipeedia andmeil hukkus vähemalt 3,9 miljonit inimest. Ukraina enda hinnangutel oli surnuid isegi 7-10 miljonit, mis oli veerand maa tollasest rahvastikust.

17 riiki on tunnistanud 1932. – 1933. aasta näljahäda ukraina rahva vastu suunatud genotsiidiks, esimesena tegi seda juba 1993. aastal Eesti parlament oma avaldusega. (BNS).

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused