Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Üks kliimamaks juba on olemas: Eesti kasvavas maksukoormuses röövitakse rahvast jätkuvalt ebaõiglase taastuvenergiamaksuga

24.07.2023
Eesti Energial on nagu koeranael eesti rahva ihul.
© UU

Kasumliku Eesti Energia röövellikud lisatasud, mida igaüks oma arvetel näeb, tekitavad juba ammu küsimusi, taastuvenergiatasu aga on lausa ebaõiglaseks muutunud.

Kuigi Eestis rajatakse aina enam taastuvenergialahendusi ka täitsa ilma riigipoolse toetuseta, maksavad elektritarbijad siiski iga kuu miljoneid eurosid nn taastuvenergiatasu, mis läheb siis edasi tootjatele ning riik maksu mahavõtmisega ei kiirusta, kirjutab Postimees.

Samal ajal kui valitsus aina makse tõstab, maksavad kõik eestimaalased jätkuvalt üht maksu, mille kaotamise ametnikud ise juba mitu aastat tagasi välja pakkusid. Tegu on taastuvenergiatasuga, mis kogutakse iga energiaarve pealt ja millest ei pääse keegi. Kui automaksuga püütakse koguda aastas 120 miljonit eurot, siis taastuvenergiamaksuga kogutakse inimestelt julgelt samas suurusjärgus raha. Sealjuures teenivad varasemate valitsuste soovide tõttu paljud energiafirmad jätkuvalt inimeste pealt kena summa. Konkurentsiamet ütles juba 2021. aasta alguses, et taastuvenergiatoetused tuleks järk-järgult kaotada.

Reformierakonna, sotside ja Eesti 200 valitsus mõtleb aina uusi makse välja, kusjuures praegunegi maksupoliitika tundub selle uudise põhjal ebaseaduslik ja ebaõiglane olevat. Aga kui inimesed uputatakse maksude sisse ära, siis ega nad saagi enam aru, mis on mis ja kes on kes.

Kaja Kallase aegadel on tekkinud olukord, kus kodanikud on sunnitud tõusva maksukoormusega ülal pidama põdurat riiki. Normaalses ühiskonnas on riik siiski inimeste jaoks, mitte inimesed riigi jaoks, nagu reformierakondlikus Eestis.

Uued Uudised