Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Üks legendaarsetest ERSP asutajatest Eve Pärnaste liitus EKRE-ga

23.08.2018
Üks ammune meenutus Eve Pärnaste poolt tehtu tunnustamiselt.
© Peeter Langovits/Postimees

Neljapäeval Hirvepargis toimunud miitingul “Hirvepark 2018: Eesti rahvas – võimatu missioon?“ teatas Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Partei ERSP üks asutajatest Eve Pärnaste, et liitub Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga.

Oma sõnavõtus meenutas Eve Pärnaste 30 aastat ja kolm päeva tagasi toimunud ERSP loomist Pilistvere kirikus ja kinnitas, et täidab kohe pärast miitingut EKRE-sse astumise avalduse.

“EKRE on praegu Eestis ainus erakond, mis kannab puhtalt ja kindlalt edasi neid põhimõtteid, mille alusel loodi ka Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Partei,” selgitas ta.

30. jaanuaril 1988 avalikustati “Ettepanek Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Partei loomiseks”, millele oli alla kirjutanud 14 isikut, nende hulgas ka Eve Pärnaste. ERSP asutamise kongress toimus 20. augustil 1988 Pilistvere kirikus.

Eve Pärnaste on olnud Hirvepargi miitingute üks eestvedajaid alates 1987. aastast, oli Eesti Komitee sekretär ja Põhiseaduse Assamblee üks liikmeid. 2001. aastal autasustati Eve Pärnastet Riigivapi V klassi teenetemärgi ja 2006. aastal Riigivapi III klassi teenetemärgiga.