Ülikoolid toimivad migratsioonipumbana – välistudengid kutsuvad üha sagedamini pereliikmeid Eestisse

Rubriik Eesti On
- Updated
©Internet
Migratsioon on Tallinnas vägagi nähtav.

Õppimiseks elamisloa saanud ja Eestisse pereliikme elama kutsunud kolmandate riikide kodanike arv on tõusutrendis, viimastel aastatel on pereliikmete elama kutsumine pea kolmekordistunud.

Siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna juhataja Ruth Annus ütles reedel ajakirjanikele, et õppimiseks elamisloa saanud ja Eestisse pereliikme elama kutsunud kolmandate riikide kodanike arv on viimastel aastatel tõusutrendis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui 2017. aastal kutsus pereliikmeid siia 61 Eestis õppivat kolmandatest riikidest pärit tudengit, siis 2018. aastal oli see näitaja 90 ning mullu 161. Seega on kolme aastaga pereliikmete Eestisse elama kutsumine pea kolmekordistunud.

Kolmandatest riikidest pärit õppurid tõid 2019. aastal keskmiselt ühe kutsuja kohta Eestisse elama 1,5 pereliiget.

Nii kutsusid kolmandatest riikidest pärit tudengid 2017. aastal Eestisse kokku 73 pereliiget, 2018. aastal 121 pereliiget ning 2019. aastal kokku 231 pereliiget.

Siseminister Mart Helme sõnas, et mõnedest “riskiriikidest” pärit inimesed kasutavad Eesti ülikoole enda legaliseerimiseks Euroopa Liidus. “Tegelikult siia õppima ei tulda, õppimise sildi all tullakse tööle. Ja siis otsitakse võimalusi oma lähedaste, lähisugulaste kaasatoomiseks,” ütles Helme.

Valitsus kiitis neljapäeval heaks välismaalaste seaduse, kõrgharidusseaduse ja õppetoetuste ja õppelaenu seaduse muutmise eelnõu, millega karmistatakse välismaalaste Eestis töötamise ja viibimise regulatsiooni. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused