Ülikoolid valmistavad välistudengite saabumiseks – igaüks omal moel

Rubriik Eesti On
- Updated
TTÜ, Tehnikaülikool
©UU
Tallinna Tehnikaülikool

Enamikes ülikoolides algab õppeaasta välisüliõpilastele augusti alguses, nii et nõudeid täitvad välisüliõpilased hakkavad juba Eestisse jõudma. Samas on mõned ülikoolid langetanud ainuõige otsuse mitte vastu võtta nende kolmandate riikide tudengeid, kus nakatumiskordaja on 100 000 elaniku kohta suurem kui 16.

Siiski tuleb Eestisse suur hulk nii uusi kui ka juba siin õppivaid üliõpilasi ning ülikoolid loodavad, et tudengid täidavad testimise ja eneseisolatsiooni nõudeid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tallinna Ülikooli õppeosakonna juhataja Helen Joost ütles Aktuaalsele Kaamerale, et neil ei ole veel päris selge, kuidas ja mis moodi ülikool valitsuse poolt kehtestatud isolatsioonitingimusi peab täitma.

Tallinna Tehnikaülikooli õppeprorektor Hendrik Volli sõnul rääkis haridus- ja teadusminister Mailis Reps, et kui üliõpilane ei täida eneseisolatsiooni tingimusi, on õigus tudeng riigist välja saata. “Aga see probleemi uba seisneb selles, et tagasi tulevad üliõpilased ei ole meile vastanud, kus nad on, millal tulevad ja kus nad ööbivad.”

Tallinna Ülikool ja Tehnikaülikool jätsid sel aastal hulga muidu lävendi ületanuid vastu võtmata. Eesti Kunstiakadeemia tegeleb iga välistudengiga individuaalselt, kuna neil pole välistudengute arv kuigi suur.

Tartu Ülikool on otsustanud oma üliõpilasi usaldada, kuid võimaldab vähemalt õppeaasta alguses ka e-õpet.

ERR

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused