Ungari justiitsminister saatis Martin Helmele tänukirja

Eesti,
- Updated
©UU
Ungari saatkond, lipp

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees, Riigikogu aseesimees Martin Helme sai tänukirja Ungari justiitsministrilt Judith Vargalt, kus ta kirjutas, et avaldab tänu toetuse eest Ungaris hiljuti vastuvõetud alaealiste kaitse seadusele. “Ungari peab oluliseks oma pereväärtuste ja kultuuri kaitsmist ning me hindame kõrgelt Teie otsust avaldada meile selles küsimuses poolehoidu, seda hoolimata seaduse vastuvõtmisega tekkinud üldisest õhkkonnast ja tahtlikest väärtõlgendustest,” seisis kirjas.

Minu arvates on Ungari valitsus selgitanud väga hoolega, et tegemist on alaealiste kaitseks välja antud seadusega, kuna meie arvates ei peaks alaealised puutuma kokku ühemõtteliselt seksuaalse ja ealiselt mittesobiva sisuga meedias, internetis, lasteaias või koolis. Soovime tagada, et teatud reklaamikampaaniad ei edastaks lastele sisu, mis kahjustab nende normaalset kehalist, vaimset ja moraalset arengut ega ole seotud laste seksuaalse identiteedi ja kasvatusega. Me peame kaitsma vanemate õigust tagada lastele oma usuliste, filosoofiliste ja pedagoogiliste veendumuste kohane kasvatus – see on kirjas ka Euroopa Liidu põhiõiguste hartas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Alaealistele suunatud sisu reguleerimise õigus kuulub seaduse järgi liikmesriigile, seega tohivad Ungaris lasteaia- ja algkoolilastele loenguid pidada vaid vastava kvalifikatsiooniga isikud ning organisatsioonid, seda ainult vanemate selgel nõusolekul ja ainult juhul, kui vanemad on vastava sisuga varem tutvunud.

Ungari seadus ei puuduta mitte ühelgi moel täiskasvanuid ega nende õigust eneseväljendusele. Religioossete, etniliste, seksuaal- ja kõigi teiste vähemuste õigused on Ungaris tagatud ning alaealistele suunatud tõrjuv või diskrimineeriv käitumine seadusega karistatav.

Kinnitan, et hoolimata meie vastu suunatud häbiväärsetest rünnakutest seisame me ka edaspidi jätkuvalt laste kaitsel ja vanemate õiguste kaitsel.

Soovin Teile head tervist ja edu Teie äärmiselt vastutusrikkas töös.

Lugupidamisega

Judith Varga

Justiitsminister

Letter VJ – Hungarian Child Protection Law – Representative

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused