Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO Ungari parlamendi esimees László Kövér: me pole selleks nii palju vaeva näinud, et ühest impeeriumist teise astuda

28.10.2020
Laadime sisu...

Esmaspäeval Eestisse kahepäevasele visiidile saabunud Ungari parlamendi esimees László Kövér andis intervjuu kahele konservatiivsele väljaandele, Uutele Uudistele ja Objektiivile.

László Kövér nentis, et Euroopa Liit kasutab Ungari ja Poola vastu illegitiimseid vahendeid, mida ühenduse reeglid ette ei näe, sealhulgas sidudes 7-aastase eelarve nende nägemusega õigusriigist.

“Mitte meie ei nõrgenda Euroopa Liitu, vaid need, kes selliseid nõudmisi Ungarile ja Poolale esitavad,” lausus Ungari parlamendi esimees. Tema sõnul on mõlemad riigid EL-i toetusi hästi kasutanud ja on jõudnud ühenduse jõukuse standardite tasemele.

László Kövér lisas, et Ungari jaoks on tähtis majanduslik vabadus ja et riik oleks kaitstud Sorose-suguste eest, kes on muuhulgas ära ostnud massimeedia. “Ungarist pumbati 20 aasta jooksul kapitali välja, nüüd on meie valitsus suutnud selle kümne aasta jooksul ära lõpetada,” sõnas ta.