Ungarlaste kaitseks – vasakvalitsusega multikulti-Soome ongi kriitika ära teeninud

Eesti,
- Updated
©AFP/Scanpix
Ungari ja Soome lipud Nokia ees. Pilt on illustratiivne.

Esmaspäeval üllitas ERR propagandistliku sisuga uudise “Ungari valitsusmeelne meedia asus taas Soomet ründama”, mis on ilmselgelt Orbani-vastane ja vasakpoolse valitsusega Soomet toetav.

ERR kirjutab: “Juuli keskel pälvisid Ungari meedias taas tähelepanu Soomega seotud teemad ning Helsingi aadressil tehti mitmeid teravaid etteheiteid. Kriitikalaine sai alguse, kui võimuerakonna Fidesz kontrolli all olev ajaleht Origo avaldas mitmeid kriitilisi artikleid Soome meedia ja õigussüsteemi kohta. Artiklites väljendati muuhulgas muret Soome õigusriigi ja meediavabaduse pärast.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Juulikuised rünnakud Ungari riigimeedia poolt on aga ilmselt seotud asjaoluga, et Soome näol on hetkel tegu EL-i eesistujariigiga, ja sellega, et sotsiaaldemokraadist Euroopa asjade minister Tytti Tuppurainen lubas Ungari õigusriiki puudutavad teemad tuua esimest korda liikmesriikide ministrite lauale,” lisab ERR.

See viimane väide on pisut naiivne – Ungari on tagasi löönud rünnakud otse Brüsselist ja miks peaks nad kartma hädise multikultuursusele alla vandunud vasakpoolse Soome eesistumisaega? Sealt ei tule lihtsalt piisavalt jõulist ohtu, mida Euroopa konservatiividel ei õnnestuks tõrjuda – seda enam, et süüdistused pole eriti tõesed.

Siin on Uutel Uudistel hea meel tõdeda, et ka meie oleme Ungariga mestis, sest ka meile ei meeldi Soome arengud. Nii kritiseeris meie kaasautor Paul Oja teravalt Soome mürkrohelist siseministrit Maria Ohisalot, kes väitis: “Mina tahaksin kõigepealt näha uurimust või põhjendusi selle kohta, kuidas niisugune olukord inimeste salavedu soodustab, et inimeste elu on seal ohus ja paljud on Vahemerre uppunud.“

Paul Oja vastab: “Kui välja hüütakse, et Euroopa põgenikke meelsasti vastu võtab, siis on ju loomulik, et see potentsiaalsete teeleasujate indu tõstab ja inimeste mereleminekule hoogu juurde annab. Milliseid uurimusi või põhjendusi selle seose mõistmiseks ministrile veel vaja on?”

Soome uus vasakpoolne valitsus annab nii Uutele Uudistele kui ka teistele konservatiivsetele väljaannetele üha rohkem põhjust neid ka Eestist kritiseerida, seega pole Ungari ainus hõimurahva soomlaste osataja. Enne Soome parlamendivalimisi sattus terava kriitika alla ka Soome tollase valitsuse katse Oulu vägistamisseeriat sisserändajatest lahti siduda.

Seega ei maksa erilise hurraaga kujutada Ungari-poolset kriitikat Soome aadressil millegi erilisena – kui Helsingi vasakvalitsus oma multikultilollusi jätkab, siis saab ta pihta ka Eesti konservatiivselt meedialt.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused