Urmas Espenberg: eesti keele mitteõppimine suurendab sotsiaalset isolatsiooni

Rubriik Eesti On
- Updated
©UU
Urmas Espenberg kutsub üles kindlasti EKRE poolt hääletama, sest rahvuskonservatiividele alternatiivi lihtsalt pole.

Euroopa Nõukogu inimõiguste volinik Dunia Mijatović kritiseeris Läti, Ukraina ja Eesti keelepoliitikat. Riigikogu eesti keele õppe arengu probleemkomisjoni liige Urmas Espenberg kommenteeris Mijatovići väidet portaalile Stolitsa.ee järgnevalt.

“Ma ei nõustu selle kommentaariga, see on täiesti ebakompetentne. Just keele õppimata jätmine ja mitteoskamine on tegurid, mis suurendavad sotsiaalset isolatsiooni. Kõik Euroopa riigid kaitsevad oma riigikeelt ning Eesti ja Läti pole erandiks. Meetodite osas ei saa demokraatlikus ühiskonnas olla muid vahendeid kui meeldetuletused, ettekirjutused ja vajadusel trahvid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Osaliselt võib nõustuda sellega, et kvalifitseeritud õpetajaid ja õppevahendeid pole piisavalt. Keeleõppeks on kulutatud palju raha, kuid sageli mitte eesmärgipäraselt. Selle eest vastutavaid ametlikke isikuid ja konkreetset plaani eesti keele intensiivsemaks ja laialdasemaks õpetamiseks meil pole.

Riigikogu võttis äsja vastu uue kava eesti keele tähtsuse ja rolli suurendamiseks. Riigikogu eesti keele õppe arengu probleemkomisjon, mille liige ma olen, uurib hoolikalt eesti keele õpetamise puudujääke ja annab olukorra parandamiseks nii riigikogule kui ka valitsusele praktilisi soovitusi.“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused