Urmas Espenberg: elanikud ei taha ja rahvuskonservatiivid ei luba süstlavahetuspunkte ei Haaberstisse ega Kristiinesse

Eesti,
- Updated

Vaatamata Tallinna linnaosade elanike tugevale vastuseisule kavatseb riik rajada kaheksa statsionaarset süstlavahetuspunkti.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Haabersti esinumbri ja Põhja-Tallinna piirkonna juhi Urmas Espenbergi sõnul ei luba rahvuskonservatiivid valimisvõidu korral süstlavahetsupunkte ei Haabersti ega Kristiine linnaossa, samuti on elanikkond vastu süstlavahetuspunktile Põhja-Tallinnas.

“Kõik rahvaküsitlused, mida oleme linnaosades läbi viinud kinnitavad, et statsionaarseid süstlavahetsupunkte elanikkond oma asumisse mingil juhul ei soovi. Ainus idee, mida oleme valmis kaaluma, on süstlavahetusbussi saatmine teatud kriitilistesse piirkondadesse kindlatel kellaaegadel, ” ütles Espenberg.

Tervise arengu instituut (TAI) soovib uue riikliku rahastusega luua Tallinna kuni kaheksa süstlavahetuspunkti ehk kahjude vähendamise keskust, kirjutab Eesti Päevaleht.

Plaan näeb uued keskused ette Mustamäele ja Kristiinesse ning kaks keskust Lasnamäele.

TAI esindaja Aljona Kurbatova selgitab, et eesmärk on anda teenust võimalikult tõhusalt ja seal, kus on narkomaane. Neid on üle terve linna. Nende elukoha ja liikumise järgi on tuvastatud viis piirkonda, kuhu tuleks teha uued keskused. Peale kahe olemasoleva kesklinna keskuse oleks neid vaja Kristiinesse Lilleküla ja Tondi asumi piirile, Mustamäele Kadaka ja Mustamäe asumi piirile, Lasnamäele esmajoones Seli asumisse ja edaspidi ka Pae asumisse.  Astangu ja Männiku piirkonnas, sinna on kavas tööle panna mobiilsed süstlavahetuspunktid – bussid, mis hakkavad seal korra nädalas ringi sõitma.

UU

 

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused