Urmas Espenberg: Keskerakondliku linnavõimu vägivald Haabersti põlispuude kallal on lubamatu

Rubriik Eesti On
- Updated

Täna, 2. juunil on viimane päev Õismäe 334 aastase põlispuu päästmiseks, ehitustööd Haabersti sõlme ehitusel tungivad julma järjekindlusega peale. Vaprad puukaitsjad, kes ööbivad telkides külma trotsides ja kaitsevad puud füüsiliselt, on saatnud kirja Keskkonnaministeeriumile ja kogunud puu kaitseks 800 allkirjaga petitsiooni.

Haruldased puud Paldiski mnt 145 ja uue Maxima vahel, eriti aga põlispaju Paldiski mnt 163 on kasvanud haruldastes tingimustes mitusada aastat. Selle looduskaitset vajava ime likvideerimine aga võtab aega paar tundi. Üle 300 aastase paju (läbimõõt 4,7 m, ümbermõõt 18 m, kõrgus 22 m), mida on nimetatud ka Õismäe uhkuseks, on saaanud Haabersti inimeste vastupanu sümboliks Keskerakonna hoolimatuse ja küünilisuse vastu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Loomulikult on nii suure ehituse puhul mõne puu mahavõtmine vältimatu, kuid rariteedid ja looduse pärlid peaks suutma säilitada. Tahet näib aga nappivat, sest puude päästmine pole keeruline ja kulukas. Maa kuulub linnale ning lihtsate tehniliste ja praktiliste meetmete rakendamisel ei lükku edasi ka ehitustööd. Üksik puu ei asu tee, kommunikatsioonide või veetrasside kohal. Vajalik oleks minimaalne nihutamine, et kaitsta puude juuri.

Tuleb nõustada Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Haabersti osakonna juhi Eda Rüütli sõnadaga, et inimene on järjekordselt kuritarvitanud oma toorest jõudu looduse üle. EKRE Haabersti osakonna liikmed Eda Rüütli ja Mustamäe osakonna liikmed Madis Sinimetsa juhtimisel on käinud ka puude kaitsjatele toetust avaldamas ja kutsuvad üles allkirjastama petitsiooni põlispuude kaitseks.

Urmas Espenberg

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused