Urmas Espenberg: Linnahalli ümber toimuv skeemitamine maksumaksja raha eest on sigadus

Eesti,
- Updated

“Vähe sellest, et linnahalli renoveerimiseks kulub kosmiline summa suurusjärgus 80 miljonit – 100 miljonit eurot, jätkuvad jamad magusa piruka ümber, mis projekti realiseerumise käigus jagamisele läheb, aina edasi ja seda nii hangete kui ka tulevaste ametikohtade asjus,” leiab EKRE Põhja-Tallinna ringkonna esimees Urmas Espenberg.

“Käestlastud Linnahalli renoveerimine meeletute summade eest on probleemi üks pool, mis küsitavusi tekitab, sest asi suruti Keskerakonna poolt jõuliselt koalitsioonileppesse ilma avaliku aruteluta. Kõige kahtlasem on aga see, et “laskmata karu nahka” juba jagatakse ja seda kõrgelt üle maksumaksjate peade. Näib, et tüüpiliselt keskerakondlik käitumine Tallinna asjades jätkub vaatamata võimuvahetusel erakonnas ja sellele, et Jüri Ratas lubas kõigile uut poliitilist kultuuri. Selline skeemitamine maksumaksja raha eest on sigadus.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tallinna linnavalitsus otsustas esmaspäeval erakorralisel istungil vabastada Keskerakonda kuuluva Meelis Pai Tallinna Linnahalli AS-i nõukogu esimehe kohalt. Aasa sõnul oli Meelis Pai vabastamise põhjuseks iseendaga sõlmitud tööleping kunstilise juhi ametikoha täitmiseks, kusjuures lepingu tingimustes polnud omaniku esindajaga kokku lepitud.

Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas andis enda kinnitusel teisipäeval Tallinna linnahalli juhatusele korralduse lõpetada Meelis Pai kunstilise juhi leping. Tallinna linnahalli kunstilise juhi Meelis Pai kinnitusel pole keegi temaga lepingu lõpetamise osas ühendust võtnud. “Esiteks on see täielik vale, et ma iseendaga olen lepingu sõlminud, seda nõukogu liige ei saa teha, minul on leping sõlmitud juhatuse esimehega,” ütles Pai. “Kuna leping on kahepoolne, siis lepingu lõpetamine käib ka kokkuleppel teise poolega, minuga pole veel keegi praegu ühendust võtnud.”

Lisaks ilmnes, et Tallinna linnale kuuluva ettevõtte AS-i Tallinna Linnahalli juhatuse liige Väino Sarnet on esitanud lahkumisavalduse. Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon arutas esmaspäeval Tallinna Linnahalli projekteerimise hankega seonduvat. Kohtumisel teavitati komisjoni ka asjaolust, et AS-i Tallinna Linnahall juhatuse liige Väino Sarnet esitas eelmisel nädalal lahkumisavalduse. Väidetavalt on lahkumisavalduse esitamise põhjuseks asjaolu, et Sarnet ei saanud tegutseda nii, nagu talle oli lubatud.

UU

FOTO: PM/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused