Urmas Espenberg: peavoolusotsioloogid alternatiivuurijaid ründamas

Eesti,
- Updated

Mitmes viimases Ühiskonnauuringute Instituudi poolt läbi viidud uuringus jõuti järeldusteni, mis brüsselimeelsetele punaliberaalse värvinguga “riigisotsioloogidele” ilmselgelt ei meeldinud.

Kolm põhilist uuringutulemust kinnitasid, et eestimaalased on valdavalt konservatiivse meelega, ei poolda homoabielusid ega soovi siia ka võõramaalasi. Sellised uuringutulemused paraku peavoolu poliitikuid ja sotsiolooge ei rõõmustanud. Toredam olnuks ju kuulda, et eestlased on suu kõrvuni üdini liberaalne, kõike tolereeriv ja ennasthävitav seltskond, kes siia meeleldi kõik võõrad kombed ja rahvad sisse kutsub, et ise vaikselt hääbuda. Reaktsiooni sellistele “ebapoliitkorrektsetele” uurimistulemustele ei tulnud kaua oodata ja täna asuski nn. ametlik sotsioloogia mitmel rindel oma konkurente demoniseerima.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Punaka varjundiga Päevalehes tegid osta lahti “tibidoktorandid” Eveliis Padar ja Häli Tarum, kes nimetavad oma kirjutises MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi uuringuid mimikriks, mis lörtsib tõsised teemad maasikamaitseliseks siidriks. Päeva peale tuli lisa ka BNS-st, kus avaldati Eesti Sotsioloogide Liidu ning Tartu ja Tallinna ühiskonnateadlaste üleskutse meediale, mitte levitada “kaheldavate eesmärkide või pädevusega tegijate” uuringute tulemusi.

“Viimase aasta jooksul on avalikkuses esitletud mitmeid väidetavalt sotsioloogilisi uuringuid, mille tegijate eesmärkides või kompetentsuses on põhjust kahelda. Eesti Sotsioloogide Liit kutsub üles ajakirjandust ja teisi avaliku kommunikatsiooni institutsioone mitte tiražeerima selliste uuringute andmeid ja nende alusel tehtud järeldusi,” öeldakse pöördumises. “Ühtlasi on murettekitav, et Eestis arvamusuuringuid korraldav mittetulundusühing Ühiskonnauuringute Instituut kasutab enese legitimeerimiseks akadeemilisi sümboleid. Soovime rõhutada, et MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudil ei ole mingit seost Tallinna Ülikooli ja Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituutidega ning soovime, et avalikkus oleks seose puudumisest selgelt informeeritud,” seisab parketisotsioloogide ühenduste teates.

Lugupeetud roosad liberaaldemokraatidest sotsioloogid on paraku tagasi pöördunud nõukogude aega, kus teatavasti kehtis üks ja ainumas tõde. Nüüd näib selleks olevat brüsseli globalistlik pagulaslembene ja homoseksuaalsusega ülepuuderdatud tõde (on ekslikult Euroopa üleüldise debiilsuse ja allakäigu ajastul tuntuks saanud ka “euroopalike väärtuste” nime all), mis teadusega, sealhulgas sotsioloogiaga, vähimatki sidet ei oma.

Näib, et suu sulgemise, häbistamise, luiskamise, hämamise ja ühe tõe kuulutamise komme koos nõukogude mentaliteediga elab nii vanemas kui ka nooremas põlvkonnas visalt edasi, sest mille muuga seletada nn “objektiivsete” uuringufirmade poolt Reformierakonnale, Keskerakonnale ja sotsidele “saadud” ülikõrgeid toetusprotsente.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused