Urmas Espenberg: uue valitsuse liberaalne teerull võib ohtu seada sõnavabaduse, pereväärtused ja omariikluse

Eesti,
- Updated
Urmas Espenberg

Stolitsa/Pealinn küsis EKRE Riigikogu saadikult Urmas Espenbergilt, et kas koalitsiooni vahetus on pigem kasulik või kahjulik?

“Ma arvan, et pigem kahjulik, oleneb muidugi, kuidas seda uut kokku pannakse. Vanas valitsuses olid esindatud nii liberaalid kui konservatiivid ning see tagas ühiskonna parema sidususe, kuna otsustes oldi paremini arvestanud mõlema poolega ja see maandas pingeid, kuigi väljaspoole püüti kujutada seda kõike pideva tüliga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui nüüd leitakse liberaalne teerull, siis satuvad ohtu nii sõnavabadus, pereväärtused kui ka Eesti rahvusriik tervikuna, võivad tekkida Brüsseli pehme diktatuur ja korduda Pätsu vaikiv ajastu nagu 1934. Kuna ALDE on Euroopas paduliberaalne moodustis, kes tahab kaotada rahvusriigid, on ohtlik, kui valitsuses on kaks selle esindajat, sotsidest rääkimata.

Seetõttu oleks hea kui Keskerakond jääks tsentristliku tasakaalustava jõuna opositsiooni ja ei läheks kriminaalsüüdistuse valguses kohe uude valitsusse, mis oleks neile pikas perspektiivis kasulikum. Kuid eks elu on alati rikkam kui loogika, eks ootame ja vaatame, milline koalitsioon lõpuks kokku pannakse.

Konservatiivsemat vene valijat igal juhul on ärritanud see, et KE asus abielureferendumit vastustama ehk teisisõnu pooldama homoabielusid ja hiljem sellega kaasnevat laste adopteerimist. Selliste mudelite soosimine muudab ühiskonna jätkusuutmatuks.

Pole välistatud konservatiivsete vene valijate liikumine mõne teise erakonna taha nagu EKRE. Väärtuspõhine konflikt Euroopas on muutunud poliitilises elus aina tähtsamaks.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused