Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Urmas Kruuse tuli tagasi ja seakatk tema järel

26.01.2021
Urmas Kruuse võiks kogu Eesti põllumajanduse Brüsselile kinkida.
© UU

Kunagise maaeluministrina võitluses Aafrika sigade katkuga äärmist saamatust üles näidanud ja seapõletiga skandaali sattunud maaeluminister Urmas Kruuse (Reformierakond) on Kaja Kallase loodud valitsuses taas sama koha peal. Ning tagasi on ka seakatk, mis vahepeal Eestist taandus.

Urmas Kruuse jäi selles ametis põllumeestele meelde laastava seakatku ajal tehtud rabedate otsustega. On ju põllumeestel meeles Kruuse eelmine ministriaeg, kuhu langesid sigade Aafrika katku jõudmine Eestisse ja mobiilse seapõleti skandaal ning Venemaa räiged sanktsioonid ja riigi toe puudumine ajal, mil põllumeestel seda kõige enam vaja oleks olnud.

Põllumehed küll loodavad, et korra sama ametit pidanuna on Kruuse üht-teist õppinud ning saab seekord ehk paremini hakkama. Vaevalt küll.

„Urmas Kruuse tegeleb liialt palju asendustegevusega ning selle asemel, et seakatku reaalselt ohjata, on minister valinud erinevate osapoolte süüdistamise. Olgu siis süüdlaseks Vireen või VTA – valitsusel puudub aga igasugune süü. On aeg lõpetada süüdlase otsimine ning ka tegelikult tööd teha,“ lausus tollane riigikogu maaelukomisjoni aseesimees Siret Kotka (Keskerakond) 2015. aastal.

Nüüd on kesikud koos Reformerakonnaga rõõmsalt valitsuses.

Maaleht kirjutas eile, et sigade Aafrika katk on taas pead tõstmas ning Eestis on kolm uut kollet: Raplamaal, Lääne-Virumaal ja Harjumaal.

Võib ju väita, et seakatk ei sõltu kuidagi ministrist, aga irooniaga võib meenutada tõika, kui maaeluminister Mart Järvik väidetava listeeriapisiku tõttu ametist lahkuma sunniti, kadus Eestist ja meediast ka listeeriaoht justkui nõiaväel.