Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Urmas Reinsalu lasi džinni pudelist välja ja pani siis ise putku

09.11.2023
Urmas Reinsalu

Res Publicaga suurde poliitikasse tulnud ja nüüd Isamaa erakonda kesikutega lahjendavat Urmas Reinsalut teatakse kui jutupaunikut, kelle sõnadel katet ei ole. Ilmekas näide selle kohta on käimasolev obstruktsioon, mille ta ise kevadel opositsioonis välja käis, kuid nüüdseks on alla andnud ja süüdistab hoopis EKRE-t.

Veel septembris ütles ta, et obstruktsiooniga jätkatakse seni kuni Kaja Kallas on peaministri kohalt lahkunud. See oli 11. septembril, riigikogu sügisistungijärgu alguses, kui ta teatas talle omaselt laia joonega, et kui „Kallas tagasi astub, lõpetame obstruktsiooni“. Tuhkagi – Kallas pole tagasi astunud, vastupidi, ta on suisa ainus kandidaat peatsetel Reformierakonna esimehe valimistel, aga Isamaa on obstruktsioonis EKRE suuresti üksi jätnud.

„Kindlasti teeme ka ettepaneku rea eelnõude osas need tagasi pöörata, mis on ka meie õigus parlamendisaadikutena,“ hooples Reisnalu. Aga nagu seisis Hamletis – ta tegi ainult sõnu, sõnu, sõnu…

Seejuures oli just Reinsalu see, kes piltlikult öeldes džinni kevadel pudelist välja päästis. Meedia kirjutas tänavu mais, et „Urmas Reinsalu välja mõeldud käik on halvanud riigikogu töö, kuid ta ise mingit paanikat ega dramaatikat tekkinud olukorras ei näe“, sest just Reinsalu oli see, kes mõtles välja viisi, kuidas opositsioon saab koalitsiooni tegemisi takistada.

Kusjuures eelmisel suvel korraldas peaministri partei ise nädalaid obstruktsiooni, mis on iseenesest täiesti ajuvaba. Mäletatavasti küsis president valimiskomisjonilt toona juba võimalike erakorraliste valimiste toimumise kuupäevi.

Muide, riigikogu esimees Lauri Hussar kirjutas tol ajal arvamusloo, kus soovitas valitsusel laiali minna („Valitsus enam ei valitse. Aeg rahval võim oma kätte võtta“, juuni 2022 Eesti Päevaleht).

Nüüd aga on Reinsalu juhitav Isamaa obstruktsioonis alla andnud ning süüdistab rahva parema elujärje eest üksi edasi võitlevat EKRE-t et see teeb valitsusele teene, sest valitsus ähvardab siduda eelarve eelnõu usaldusega.