Urmas Reitelmann Jürgen Ligi hala peale: “Kui kogu Euroopa praegu massiivselt laenu võtab, siis Eesti peab olema vaimuhaige, kui ta seda ei tee,”

Eesti,
Urmas Reitelmann

Kuigi riigikogu rahanduskomisjoni liikmed leiavad konsensuslikult, et riigi poolt laenu võtmine ja sellest tulenevalt ka suurenenud laenu teenindamise kulud on vajalikud, leiavad opositsioonisaadikud mõistagi, et see on vale. Eriliselt verine on ikka ja alati igas asendis praeguse valitsuse vastu kriitiline Jürgen Ligi Reformierakonnast.

Patoloogiliselt EKREt ja selle rahandusministrit vihkav rahanduskomisjoni liige Jürgen Ligi ütles ERR-ile, et valitsuses tegelevad rahandusega võhikud ning rahandusministri ja majandusministri väljaütlemised pole loogilised.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Komisjoni liige Urmas Reitelmann (EKRE) ütles ERR-ile, et 177 miljonit on suur summa, kuid ta nentis, et Eestil pole tegelikkuses üldse suur laenukoormus.

“Seda reformierakondlikku mantrat, et riik ei tohi laenu võtta, seda jaburat juttu pole mõtet ajada,” ütles Reitelmann ja lisas, et enne probleemide ilmnemist pole alust paanikaks.

“Kui kogu Euroopa praegu massiivselt laenu võtab, siis Eesti peab olema vaimuhaige, kui ta seda ei tee,” ütles Reitelmann.

ERR-i portaal kirjutas esmaspäeval, et 2021. aastal kerkivad Eesti riigi laenuteenindamise kulud ehk riigikassa võlakohustuste põhiosa ja intressimaksed 499 miljonile eurole, mida on 177 miljonit eurot rohkem kui laenuteenindamisele sel aastal kulub.

7 commentsOn Urmas Reitelmann Jürgen Ligi hala peale: “Kui kogu Euroopa praegu massiivselt laenu võtab, siis Eesti peab olema vaimuhaige, kui ta seda ei tee,”

 • Avatar

  Kui suur laenuraha suudetakse rahamasinate-tehaste muretsemisest mööda suunata ja suunata raha kulutavate sektorite arendamiseks, siis maksamegi laenu, nagu surnud hobust. Seejuures pole oluline laenu protsent, sest põhisummaga on juba mööda pandud.

 • Avatar

  Ei ole mingit laenu vaja võtta, see tuleb tagasi maksta ja mingit häda ei ole laenata, laenuraha külvasid juba laiali ja keegi enam põllule tööle minna ei taha, sellega tegid karuteene põllumeestele. Tühi kõht paneb töòle, aga kui joodikute lastetoetus on 500, siis ta ei kavatsegi ennast õllepudeli tagant liigutada.

  • Avatar

   Su radikaalsed sõnavõtud on mistahes teemas tihti arulagedad, inetud ja ka ropud.
   Kellest sa muidu nii kirjutad? Oma lähiseltskonnast?
   Mul pole ühtegi tuttavat, kes saab mingeid toetusi ja need maha joob, pigem on tegu täiskarsketega, kes viimase kui sendi laste peale kulutavad.
   Mis auväärt ametit muidu ise pead? Või elad ema pensionist?
   Alkohoolikut muide tühi kõht tööle nüüd küll ei pane, ära mitte loodagi.

 • Avatar

  AEG VÄLISPANKADELE PÄISTED PÄEHE PANNA JA esimesel võimalusel riigist lahkuda! ASUTADA OMA RAHVA JAOKS PANK, KES MÄNGIKS ausat mängu oma riigi inimestega!
  See ongi LIGI SÜNDROOM- kõik müügiks, ennne aga oma enda taskud kuhjas täita ja siis lõputult karjuda-röökida ja sõimata…..tema roll on ilmselt RE ruupor olla!?
  Kas kunagi ka tuleb aeg, kus selliste vennikeste riigikahjulikud teod lõpuks päevavalgele tulevad? Ahjaa, müürlastele ju seadused ei kehti!!!?

 • Avatar

  Mäletate, kui pea terve Eesti Rootsi pankadelt laenu võttis? Hästi, kontorid olid veel mängult Eesti omad.
  Homme maksate tagasi, homme ju läheb heaks, homme tuleb jõukus, laenake, küll maksta jõuate!
  Teised ju kõik laenavad ja on õnnelikud!
  Tänaseks on see sellega lõppenud, et 150 000 inimest on siit lahkunud, 200 000 on kohtutäiturite käes ja ma usun, et see oligi asja mõte.
  Nüüd veel hakkab riik ka laenama, et küll heaks läheb, teised ka laenavad jms soga.
  Ma usun, et ka see on mingi konks.

 • Avatar

  Arvan,et nii söödetakse meile ” konks” sisse mille otsa jäämegi siplema.

 • Avatar

  Nüüd jääb üle loota, et see koloss kokku kukub ja seda maksutõusude ja suveräniteedi arvel tagasi ei pea maksma!

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused