Urmas Reitelmann: linnavalitsuse tavapärane korruptiivne töö ehk õpetus Linnamäele

Eesti,
©UU
Urmas Reitelmann.

Tallinna linnavolikogu EKRE fraktsiooni esimees Urmas Reitelmann kirjutab sellest, kuidas “õiglase riigi” juhitavas Tallinna linnavalitsus omandab korruptsioon juba mõõtmed, kus seda enam ei varjatagi.

“Keskerakondlik linnavalitsus töötab ennastsalgavalt ööl ja päeval ning kannab titaanlikult koormat Tallinna elanikele parema elukeskkonna loomisel – maksumaksja raha eest kümneid tuhandeid linlaste postkaste risustav ajaleht Pealinn proovib sellist muljet iga hinna eest jätta ning nagu elu on korduvalt näidanud, mõjub ajupesu teinekord elektoraadile tõepoolest. Pealispind jätab aga enamasti varjatuks allhoovused, mis ei tule alati välja ka volikogu suures saalis ega komisjonides.

Viimaste nädalate sündmused joonistavad reljeefselt välja mõningaid nähtusi, millede üle juba paarkümmend aastat keegi ei imesta, mida kõik teavad ning eeldavad ja pahatihti näikse ka leppinud olevat.

Jaanuari viimane päev tõi lugejani uudise sellest, et Tallinna Linnaplaneerimise amet lükkas teistkordselt tagasi Margus Linnamäele kuuluva kinnisvaraettevõtte taotluse ehitada Järvevana tee ja Ülemiste järve vahelisele alale korter- ja büroohooneid.

Juhtub ikka, et taotlusi tagasi lükatakse, põhjused on erinevad ja sageli esmapilgul loogilised ja mõistusepärased. Antud juhul oli küll tegemist juba teise sellesama arenduse plaanide tagasilükkamisega.

Esimesel korral oli negatiivse otsuse taga kõnekas formuleering “avaliku huvi” puudumine, sel korral miski muu kaalukas põhjus. Hiljutiste sündmuste valguses omandab “avalik huvi” aga sootuks teise tähenduse.

Enne eelmist volikogu istungit oli koos Kalev Kallo juhitud linnamajanduskomisjon, kus ühe näiliselt rutiinse päevakorrapunktina käsitleti Sossi kvartali detailplaneeringu muutmist. Neid muudavad omavalitsused kogu aeg, nõnda ka seekord. Paarikümne aasta taguste planeeringute muutmine vastavaks tänastele plaanidele on esmapilgul rutiinne tegevus ja on enamasti seda ka sisult, kui aeg-ajalt ei ilmuks päevavalgele fakte, mis tõde veidi teistsuguses valguses paista lasevad.

Komisjoni istungil sai muudatus toetuse ja mõistagi ei hakanud linnavalitsuse esindajad volinike silmaringi avama ehk siis seda, et 1/3 Sossi kinnistu omanik Sven Mihailov oli 21.detsembril teinud Keskerakonnale 20 000-eurose jõulukingituse. Täiesti irrelevantne fakt, mil pole vähimatki seost sellega, et kõigest kuu hiljem saab Sossi kvartali detailplaneeringu muutmine heakskiidu volikogu suures saalis olukorras.

Abilinnapea Andrei Novikovi kinnitusel oli tegemist täiesti tavapärase linnavalitsuse tööga. Muidugi oli, ega keegi ei vaidlegi. Üksiti oli tegemist õpikunäitega Linnamäe kinnisvaraettevõttele, kuidas tekitada pealinnas avalikku huvi.”

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused