Urmas Reitelmann: vasakäärmuslik revolutsiooniline sallimatus ei tohi olla ERR-is töötamise alus

Eesti,
- Updated
©UU
Urmas Reitelmann

Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) nõukogu liige Urmas Reitelmann teeb ETV juhatusele ettepaneku välja töötada täiendavad professionaalsuse nõuded töötajatele ja toimetustele, et tagada teemade tasakaalustatud, professionaalne ja neutraalse käsitlemine.

Reitelmann saatis ERR-i juhatusele ja ringhäälingunõukogu liikmetele kirja, milles osutab, et ERR seisab täna silmitsi tungiva vajadusega esineda vabandustega ja seda juhatuse tasandil.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Esmalt nõuab klaarimist üks vanem seik. Nimelt tuleks vabandada Toomas Lepa ees, keda täiesti alusetult ja kuritahtlikult laimati ETV saates „Pealtnägija“ Mihkel Kärmase poolt. Täna on härra Lepp kohtus õigeks mõistetud kõigis süüdistuse punktides. Sotsiaalmeedias on härra Lepp viidanud võimalusele kohtu kaudu nõuda ERRilt kompensatsiooni talle tekitatud mainekahju eest, mille võimalik maksmine jääks mõistagi mitte Kärmase vaid maksumaksja õlule,“ kirjutab Reitelmann.

„Vabanduse on Toomas Lepp igati ära teeninud mitte pelgalt võimalikust kahjutasust johtuvalt vaid asjaolust, et teda süüdistades on ERR käitunud tendentslikult, pahatahtlikult ja ebaprofessionaalselt luues Toomas Lepast kuvandi kui kurjategijast.“

Reitelmann märgib, et teine, äärmiselt kahetsusväärne seik pärineb lähiminevikust. „Jutt on Astrid Kanneli usutlusest Ungari välisministri Peter Szijjartoga, kus väga halba inglise keelt rääkiv Kannel küsitles hõimurahva välisministrit tendentslikult, pahasoovlikult ette valmistamata ja ebaprofessionaalselt. Seltsimees Võšinski stiilis usutlustel ei tohiks olla ERR-is kohta ega eetriväljavaateid ning siinkohal on ERRi juhatusel lausa kohustus vabandada meie hõimurahva ja liitlase ees,“ leiab Reitelmann.

„Sel õnnetul usutlusel on aga veel teinegi väga oluline aspekt. Nimelt jäi Kannel küsitletavale oma intellektuaalsetelt võimetelt alla moel, mida ERR ei tohiks mitte mingil juhul endale tulevikus lubada. Vasakäärmuslik revolutsiooniline sallimatus ei saa olla Rahvusringhäälingus töötamise alus ja jagatavad tööülesanded peavad olema tegijaile jõukohased.“

Reitelmann teeb eelpoolkirjeldatust johtuvalt ettepaneku ERR-i juhatusele ERR-i nõukogu maikuu koosolekuks välja töötada täiendavad professionaalsuse nõuded töötajatele ja toimetustele, vältimaks tulevikus alusetuid, skandaalidest ajendatud süüdistusi ja sildistamist (isiklik vendetta a la T.Lepp), varjatud tellimustööde täitmist („listeeriaskandaal“) ning tagamaks teemade tasakaalustatud, professionaalset, viisakat ja neutraalset käsitlemist ehk siis täitma seadust.

„Täna oleme kahetsusväärselt jõudnud olukorda, kus ringhäälingu seadusest peavad pigem kinni Kanal2 ja TV3, seaduse järgimisest ERR-is on aga saanud erand, mitte reegel. Rahvusringhääling on kõigi ühine ringhääling, kelle ainus kapital on usaldusväärsus,“ kirjutab Reitelmann.

Riigikogu liige Urmas Reitelmann (EKRE) on töötanud aastatel 1981–1991 Eesti Televisioonis diktori ja saatejuhina ja hiljem TV1-s ja TV3-s uudistejuhi ja produtsendina. Ta on olnud Raadio 3 saatejuht ja telekanali Kalev Sport uudistesaate juht. Reitelmann on telesarjade “V.E.R.I.”, “Waba Riik”, “Kired” ja “Hõbelõvid” produtsent.

8 commentsOn Urmas Reitelmann: vasakäärmuslik revolutsiooniline sallimatus ei tohi olla ERR-is töötamise alus

 • Avatar

  Kannel, Kuusk = harimatus.

 • Avatar

  Lisaks kõigele muule on ETV muutunud tehniliselt äärmiselt ebaprofessionaalseks – režissöör keerutab sümfooniaülekandel pilti nii, et pea hakkab ringi käima, ei mingit muusikasse piltide vahetust, rääkimata sellest, et tunneks ära mis pill hetkel mängib, lausa matslikult Terevisioon kus katkestatakse lugupeetud vanema inimese kõne poolelt sõnalt, Ringvaates promotakse lausa kriminaalset vägistamist homoerootika näituse näitamisega ja ei midagi, viimane aeg teha lõpp sellisele ETVle

 • Avatar

  Urmas Reitelmann tõstatas probleemi, mis juba ammu vajaks lahendust. Kuidas ma saan usaldada ERR’i ajakirjanike, kui nad ei täida kõige elementaarsemaidki ajakirjanduse põhilisi väärtusi. Esimene näide: kui oli veel aktiivne “kliimapaanika”, siis kutsus Rahvusringhäälingu “Tibireporter” Anna Gavronski-Pihl stuudiosse plakatiga tütarlapse tänavalt, keda esitleti kui “aktiivset kliimaspetsialisti” Tema vastu seati Riigikogu liige Erki Savisaar. Mõlemad saatekülalised ei olnud kliimavaldkonna teadlased. Eriti naeruväärne oli näha stuudios “kliimaaktivistist” tüdrukut, kes väitles nii keerulistel teemadel, mille lõplikku tõde ei tea ka enamus teadlasi. Kuidas saab profesionaalne ajakirjanik lubada väitlema kaks võhikut? Tütarlaps tänavalt ei olnud veel isegi kooli lõpetanud, aga ta avaldas julgelt arvamust ülimalt keerulistel teemadel, nagu seda on planeet Maa kliima. Kui ERR’i ajakirjanikud oleksid oma ameti profesionaalsed järgijad, siis ei lubaks nad ekraanile võhikuid. Kui stuudios oleksid väidelnud kaks vastava valdkonna teadlast, kellest üks usub inimtekkelisse kliimamuutustesse ja teine ei usuks, oleks saade olnud tasakaalus ja huvitav. Ajakirjanik oleks vaid jälginud, et mõlemad teadlased oleksid saanud võrdselt sõna ja sellega oleks ka vastava teemaga saade olnud huvitav ja tasakaalus seisukohtadega. Praegu aga toimub Rahvusringhäälingus ühe kallutatud maailmavaate räige peale surumine Eesti maksumaksjale ja see ei ole selle riikliku asutuse seaduslik tegevus. Selline üheülbalise maailmavaate ajupesu tuleks lõpetada võimalikult kiiresti ja tõhusalt. Muidu lõpetama samamoodi, nagu oli veel mõnekümne aasta eest, kui punapropaganda ruuporid pasundasid kõigist ruuporitest meile “õitsva sotsialismi” suurtest võitudest ja “roiskuva kapitalismi” suurest allakäigust.

 • Avatar

  Võiks eraldi osakondade kaupa hakata agitaatoreid lahti laskma ja kohe ka uusi inimesi (uute standardite alusel) tööle võtma…
  Nii ei jää kogu krempel päevapealt seisma (kui kohe ja kõik vallandada)…

 • Avatar

  ERR sigatseb niikaua, kui seda teha lastakse. Aga kes on need laskjad, ikka ühed ja samad vasakliberaalid.Hakkaks peale ufode maaletooja Kersnast ja lõpetades Ojakiviga, nende tarkus ja eneseimetlus on üüratud, mis jätab varju igasuguse inimlikkuse ja austuse konservatiivide suhtes. Matslik käitumine ei saa ometi olla professionaalsus, liiati veel viisakus. Mis kamm nendel Trulladel, Kuuskedel, Kärmastel, Ojakividel just Ratasega on, mis ta neile teinud on. Ühed hauguvad, teised semutsevad, nagu ühes liivakastis mängiks.Kannel on üldse võtnud mingi suukõverduse ja altkulmu seiramise taktika, Ungari suhtes ikka päris õõvastava Brüsseli eetika. Kes siis ikkagi see laskja on, ega ometi Roose üksinda, Tammerk vaadaku ka peeglisse, Vikerraadios päevakommentaare lastakse vaid reformi puudlitelt, mida kuulates tahaks hüüda- jätke järele, aitab küll juba!!!

 • Avatar

  Err on oma usalduse maha mänginud.
  Õnneks pole keegi kohustatud seda tarbima.
  Internet tegi inimesed vabaks.

 • Avatar

  Lisaks sellele palun laske err – l omale palgale moskva korrespondendiks eesti keelt oskav inimene!!!
  See kriibib jubedalt kõrva, kuidas odavpakkumiselt palgatud isik eesti keelt väänab!!! Tegu on Anton Aleksejeviga!
  Kas tõesti ei suudeta Moskvasse palgata inimest, kes valdaks vabalt eesti keelt!?
  Teine samasugune on palgatud Tallinna linna juhtima!?

 • Avatar

  Kas ERR portaal eesotsas toimetaja Urmet Koogiga ka selle pöördumise avaldab? See on esimene samm. Kui ei avalda, siis miks? Astrid Kannel tuleks välispoliitika saadete toimetamisest ja juhtimisest teatud ajaks kõrvaldada. See intervjuu ei olnud vaid lihtsalt ebaprofessionaalne ja piinlik, see kahjustas Eesti välispoliitilisi huve. Lisaks vastupidi Kanneli oletatavatele eesmärkidele kahjustas saade soome-ugri rahvaste ühisrinnet sellesama Venemaa vastu. Kas Astrid Kannel töötab äkki hoopis Venemaa huvides?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused