USA-ga seotud eestlased Jüri Toomepuu ja Ilvi Jõe-Cannon kinnitavad: Kersti Kaljulaidi kasutatud ingliskeelne ‘I hate them’ tähendab selgelt kellegi vihkamist

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Jüri Toomepuu, Ilvi Jõe-Cannon

USA-s elav Jüri Toomepuu ja USA-s kuni Eesti taasiseseisvumiseni elanud politoloog Ilvi Jõe-Cannon kritiseerivad katseid õigustada president Kersti Kaljulaidi inglise keeles rahvusvahelisele meediale lausutud sõnu EKRE poliitikute aadressil.

22. juuli Delfis ütleb sünkroontõlk Karin Keerdo-Massa, et kui president Kaljulaid tahtis hukka mõista  EKRE poliitikute käitumist, siis ei olnud tal suurt muu valikut kui kasutada sõnu ‘hate them for their behavior’. Inglise keel ei jätvat väga palju variante, ‘dislike’ jäävat lahjaks ning järgmine sõna vastikuse skaalal olla ‘hate’, leiab Massa. Ta lisas, et kui president kasutab sõna ‘vihkama’, siis ta vihkab käitumist, mitte inimest. Inimese ja tema käitumise vihkamine olla kaks väga erinevat asja.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Politoloog Ilvi Jõe-Cannon nõustub, et inimest ja tema käitumist saab näha kui „kaht erinevat asja”. “Aga ‘I hate them’ tähendab ikka teise vihkamist, ükskõik mis selle põhjuseks võib olla,” kinnitab suure osa oma elust ingliskeelses keskkonnas elanud politoloog.

“President oleks võinud ütelda ‘I cannot stand their politics’, mis tähendab hoopis midagi muud kui nende vihkamist, või siis ‘I don’t agree with their politics’. Kuna president kasutas sõna ‘vihkama’, tekib mul ikka küsimus, kuidas tema näeb oma rahvast ja oma rolli riigis,” ütleb Jõe-Cannon.

Politoloogiga nõustub ka USA-s elav erusõjaväelane Jüri Toomepuu.

‘Hate’ tähendab päris kindlasti vihkama. Mitte sallima võiks olla ‘don’t tolerate’, mitte meeldima on ‘don’t like’, sugugi mitte meeldima võib tõlkida ‘don’t like at all’.
Kersti Kaljulaid Maksimoskvaja, kauaaegne eurokraat, saab päris kindlasti aru, mida sõna tähendab. Kahjuks pole tal nii palju mõistust, et aru saada, et ta teeb Eesti riigile ja rahvale palju kahju, kui ta läheb välismaale Eesti valitsust siunama,” leiab Toomepuu.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused