Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Uskumatu, aga tõsi: saatanateenrist kirikuõpetaja jutlustab vasakliberaalset maailmavaadet

22.07.2019
Teenib Tauno Toompuu keda iganes, aga igal juhul mitte Issandat.
© Scanpix

Portal Objektiiv vahendab midagi enneolematut – luterlik kirikuõpetaja Tauno Toompuu esineb selliste avaldustega, nagu seda teevad kõige räigemad vasakliberaalid.

Kirikuõpetaja võib osaleda poliitilises tegevuses, kuid kunagi ei tohiks tema eesmärgiks olla ühe ideoloogia ülistamine ja teiste mahategemine, seda enam, et tal on oma religioosne lähtepunkt ees.

Toompuu eitab seejuures ka ohtu islami poolelt – ometigi on Lähis-Ida kristlased just suurim kannatav kogukond maailmas. Nii on kristlane astunud vastu oma usukaaslastele ja kiidab vaenlasi, kes muuhulgas loopisid Süürias ka geisid katustelt alla.

Renegaadist homolembeline pastor ülistab LGBT-d, unustades Piibli Soodoma ja Gomorra käsitluse. Tema jutus korduvad sõnad “parempopulistlik”, “natsimeelsus”, “avatud liberaalne euroopa-meelsus” – kas üks kirikuõpetaja on asunud poliitilist propagandat jagama? Need on ju sõnad sotside ja reformarite suust!

Millal on Toompuul aega jagada Jumala sõna, kui ta pillub neomarksistlikku pahna? Toompuu, oled Sa kindel, et teenid Jumalat ja mitte Saatanat? Sest ka Ilmutuse Raamat ütleb, et viimse päeva eel pööravad paljud Jumalast ära ja asuvad Saatanat teenima.

Aga vahendame Objektiivi: Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Viru praost Tauno Toompuu kirjutab Instagramis, et Eestile on suurimaks ohuks mitte liberaalsed väärtused ühes homo- ja multi-kultuursuse ideoloogiaga, vaid natsi-meelne paremäärmuslik partei valitsuses.

“Tõeliseks ohuks Eestile ei ole mitte moslemid ega liberaalsed väärtused, vaid paremäärmuslik ja populistlik poliitika, mis flirdib ajaloo prügikasti kuuluvate ideoloogiatega,” kirjutab Toompuu ja lisab, et järgmiseks tasandiks selles ohus on niisuguse poliitika elluviijate sümpaatia “nn kristliku Venemaa” suhtes.

“See on oht, millega me peame võitlema ja mille vastu ma ka kavatsen võidelda,” kuulutab praost oma inglise keelses postituses.

“Vägivald LGBT-inimeste ja tumedanahaliste inimeste vastu on meie riigis tõusuteel. Pärast seda, kui ma asusin kaitsma LGBT-inimeste ja moslemite huve, hakkasin saama ähvardusi nii sotsiaalmeedias, eravestlustes, tänavatel kui ka kirikus. Tunnen end nüüd palju ebaturvalisemalt kui varem. Valitsuse tõttu on niisugune vihakõne üha levinum ja tavalisem,” kirjutab ta.

Viru praosti sõnul on EKRE ohuks vabadusele, suveräänsusele ja demokraatiale ning tõsiasi, et see partei saab üldse valitsusse kuuluda, näitab demokraatia nõrkust.

“Tänu demokraatiale saavad nad meie riiki hävitada. See on demokraatia nõrkus. Just seepärast peame nende vastu võitlema ning kõnelema valju häälega, et meie valitsus koos populistliku parteiga ei esinda rahva enamuse tahet ja et enamik eestlasi tahavad elada mitte tigedas natsi-meelses riigis, vaid avatud, liberaalses ja Euroopa-meelses riigis. Sest alternatiiv liberaalsele demokraatiale on turvalisuse puudumine ja kasvav vägivald vähemuste vastu.”

Objektiiv tuletab meelde EELK kirikuõpetaja ametivannet, mille kohaselt on EELK õpetaja ametisse astunu tõotanud ja vandunud Jumala ees truudust “õpetusele, mis on rajatud Jumala selge ja terve sõna, prohvetite ja apostlite kirjade peale Vanas ja Uues Testamendis, mis on meie usu ainus juhtnöör ja on Evangeeliumi-Luteri Usu Kiriku usutunnistuse kirjadesse üles pandud.”

Kui EELK-s jätkavad Annika Laatsi ja Tauno Toompuu sugused renegaadid, siis kaovad kirikutest need viimasedki vanemad inimesed, kes sinna jäänud on. Aga see ju ongi saatanateenrite eesmärgiks kogu aeg olnud.