Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Uue valitsuse algus: päikesetõusul päikest polnud ja üks minister kukkus kokku

26.01.2021
Reformi- ja Keskerakond teevad keskklassist kehvikud. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

President otsustas nimetada Kallase juhitava Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioonivalitsuse ametisse täpselt päikesetõusul ehk kell 8.44, kuid juhtus rida äpardusi – ilm oli pilves ja üht ministrit tabas tervisehäire.

Kadriorus presidendi lossi ees teisipäeva hommikul valitsuse ametisse nimetamisel kokku kukkunud Andres Sutt kinnitas, et temaga on kõik korras.

“Saan aru, et pakkusin kõigile äreva hetke, aga praeguseks on kõik korras. Arvatavasti oli see lihtne veresuhkru taseme langus, lasen arstil igaks juhuks kõik üle vaadata, et saaksin rahuliku südamega tööle asuda,” ütles väliskaubandus- ja IT-ministri ametisse astuv Sutt. Sotsiaalmeedias leviv väide särava Kaja Kallase tekitatud päikesepistest lükati seega ümber.

President aga oli oma endises sõiduvees. “On teie võimalus pöörata halb heaks, see on oluline võimalus ja ma usun, et te kasutate selle võimaluse ära,” pöördus riigipea ametisse astuva valitsuse poole. Pole raske arvata, keda ja mida Kaljulaid halvaks peab.

Kaljulaidi sõnul on uue valitsuse üks suuri ülesandeid näidata rahvale, et erakondade rahastamist saab korraldada läbipaistvalt ja ausalt – seda ütles ta kümne miljoni dollari, VEB Fondi ja läbi Eesti käinud rahapesu erakonnale ning Porto Franco, maksumaksja raha eest lasteveo ja paljude muude skandaalide parteile. Karta on, et see ülesanne pole neile jõukohane.

Kaljulaid aga pole enam opositsiooni president, nagu siiani, vaid korruptsioonikoalitsiooni PortoRollo riigipea.