Uued projektirahad võõrsilt – mitte hädalistele, vaid kellegi koolitamiseks ja “koostöö tõhustamiseks”

Eesti,
©Uued Uudised
Paljude projektide sisuks on vaid kellelegi rahasoone tekitamine. Pilt on illustratiivne.

Perevägivalda peab iga riik ja ühiskond jõuliselt takistama, kuid selle vastu võitlemist ei tohi muuta mingiks toiduahelate loomiseks ja puukorganisatsioonide turgutamiseks.

Organisatsioonidel avaneb reedel võimalus taotleda toetust Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra toetustest 2014-2021 rahastatud väikeprojektide avatud taotlusvoorust „Spetsialistide koolitamine perevägivalla teemal ning sotsiaalprogrammi loomine seksiostjatele“ elluviimiseks, mille eesmärk on vähendada perevägivalda ja soolist vägivalda Eesti ühiskonnas, vahendab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Taotlusvooru raames toetatakse perevägivalla ohvritega kokku puutuvate spetsialistide koolitamist vägivalla põhjuste, tagajärgede ja abistamisvõimaluste osas. Samuti on eesmärk ametkondade koostöö tõhustamine, öeldakse pakkumises.

Nagu näha, ei tule rahastus mitte näiteks rahapuuduses olevate naiste varjupaikade toetamiseks, vaid uute ametnike koolitamiseks ja “koostöö tõhustamiseks”. Sellised asjad varjavad alati seda, et keegi saab raha enda elatumiseks ja mingite tegevuste näitamiseks, ütlemaks hiljem: näete, me võitleme pere- ja soolise vägivalla vastu.

„Ohvritega kokkupuutel on ülioluline olla mõistev ja vältida taasohvristamist, koolitused peavad aitama neid oskusi saavutada ja tugevdada,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. Ehk siis läheb raha selleks, et õpetada “mõistvat suhtumist”.

Teiseks toetatakse sotsiaalprogrammi loomist seksiostjatele, et aidata neil oma inimkaubandusele kaasa aitavaid hoiakuid ja käitumist muuta. „Kuigi Eesti on viimased aastakümned olnud peamiselt inimkaubanduse ohvrite lähte- ja transiitriigiks, oleme viimastel aastatel muutunud üha enam ka sihtriigiks. Seepärast on eriti oluline mõjutada nende inimeste käitumist, kelle pärast inimkaubandus üldse toimub,“ lisas Kiik.

See on juba midagi uut ja samas vana – sotsiaalministeerium hakkab (ilmselt tänavaplakatitega) võitlema selle vastu, et mehed seksi ei ostaks. Loodetavasti tuleb kunagi ka uuring kampaania kasuteguri kohta, kuid ilmselt siiski mitte.

Norra Saatkonna asjur Ole Øveraas väljendas heameelt, et Norra saab pakkuda mitte ainult rahastust, vaid ka oma kogemusi nende raskete teemadega tegelemisel. „Norra Tervisedirektoraat on selles programmis aktiivne partner ja saab Eesti kolleegidega jagada Norra organisatsioonide parimaid praktikaid.“

Kahjuks on vähemalt Norra lastekaitsjad kurikuulsad perede purustajad, kusjuures sageli tehakse seda ülitühiste asjade puhul.

Taotlusi saab esitada Riigi Tugiteenuste Keskusele. „Ootame taotlema Eestis registreeritud valitsusväliseid organisatsioone ning era- ja avalik-õiguslikke ülikoole ja riiklikke rakenduskõrgkoole. Sarnaselt muude rakendusskeemidega Riigi Tugiteenuste Keskuses ootame nüüd ka Norra ja Euroopa Majanduspiirkonna meetmete taotluseid e-toetuste keskkonna kaudu. Tingimuste järgi toetame 3-4 projekti elluviimist, et edendada valdkondlikke teadmisi,“ ütles Riigi Tugiteenuste Keskuse sotsiaalse taristu, finantsinstrumentide ja haldusvõimekuse arendamise talituse juhataja Marek Atonen.

Valitsusvälised organisatsioonid ning era- ja avalik-õiguslikud ülikoolid ja riiklikud rakenduskõrgkoolid – nende kaudu toimub palju ideoloogilisi projekte ja selliste rahastamistega püütakse nad niiöelda rahastamiskonksu otsa, kuhu nad jäävadki elama.

Taotlusvooru maht kokku on 180 000 eurot. Toetuse vähim summa ühe projekti kohta on 40 000 eurot ja suurim summa 60 000 eurot. Valitsusvälistel organisatsioonidel on toetuse maksimaalne määr 90% abikõlblikest kuludest ja teistel taotlejatel 85 protsenti.

Õnneks on see raha vähemalt mujalt pärit, kuid ikkagi on tegu suurejoonelise bürokraatia ja rahaküsijate turgutamisega, kusjuures tegelikud hädalised jäävad ikkagi varjupaikades rahapuuduses rabelema. Nii luuakse riigis tühikargamisega tegelejate võrgustik, kes edendab rahapakkujate ideoloogiaid.

9 commentsOn Uued projektirahad võõrsilt – mitte hädalistele, vaid kellegi koolitamiseks ja “koostöö tõhustamiseks”

 • Avatar

  Paraku on Norra maa kus tegutsevad gayklannid keda vägagi huvitavad lapsed. Isegi abiellutakse näiteks venemaalt naistega ja pärast laste suuremaks kasvamist tehakse ema elu põrguks, lapsed aga antakse gaude kasvatada. Vene portaalides sellest juttu.
  Eks siis ka siin õpetatakse kuidas heteroperede lapsi ära võtta ja gaydele anda.

 • Avatar

  Sellised rahad tuleb tuldud teed tagasi saata, klausliga- hoidke oma värdideoloogiad endale, meie ei vaja neid!

 • Avatar

  Tuleb lõpuks ometi targaks saada – võõras raha, võõras ideoloogia. Kas Vena Föderatsioon või Hiina Rahvavabariik võivad ka Eestis koolitusi korraldada?

 • Avatar

  Nn välisrahade osas peaks suurem kontroll olema. Seda saaks teha vaid konservatiivsem valitsus. Need imporditud ‘projektid’ lõhuvad enamasti ühiskonda, mitte ei tugevda ega seo seda.

 • Avatar

  Õnneks raha mujalt? Seavad end sisse, hakkavad meie raha võtma. …justnagu need lambad seda juba ei teeks.

 • Avatar

  Tühikargamise soodustamine ja loomine on selle ühiskonna suurte niiditõmbajate varjatud suur projekt.
  Aga mõtelge ise – sellise tühikargamise eest raha harjunud isik hakkabki arvama, et teeb midagi “head” – inimese üks põhivajadustest.
  Need kes sellist abistamise imiteerimist püüavad lõpetada saavad tema õiglase viha objektiks ja järjekordna “antifa” ongi sündinud.
  Ei väsi kordamast – ENAMUS ministeeriumi amtnikest ON tühikargajad kellede poolt täidetud toolid tuleks koondada – KOHE.
  Aga ka teine tarkuse ema: https://concen.org/content/europa-last-battle-2017

 • Avatar

  vikerkaarevärvidesse rüütatud punane katk ründab nüüd rahaga..

 • Avatar

  Täiesti lubamatu on lasta siia võõramaiseid liberaalseid kaake laamendama koolides õppetöö sildi all ja uskuge, nii see lähebki, juura võtab nad kahel käel koos repsiga vastu.

  • Avatar
   Elmer Hill

   No see on Taadu poolt küll hästi öeldud!See Reps oma gümnaasiumi riigieksamite p-ssekeeramise, Kohtla-Järve hariduse venestamisega ujub eesti õpetajate veel hea töö tulemuste sees,aga kas PISA, mille näitajate paistel Reps ennast peesitab, on ikka meie hariduse realistlik peegeldus?
   Miks Euroopa ülikoolid küsivad Eestilt, kuhu jäi kolmas riigieksam-võõrkeel/inglise keel, ilma milleta ei saa meie noored neisse ülikoolidesse (AK)?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused