Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

UURING: 57 protsendi inimeste arvates peaks Kaja Kallas tagasi astuma

-
25.08.2023
KAJA KALLAS
© UU

Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud värske küsitluse põhjal arvab 57 protsenti vastajatest, et peaminister Kaja Kallas peaks Venemaaga seotud äri skandaali tõttu tagasi astume.

Kolmapäeva õhtul ilmusid meedias uudised sellest, et peaministri abikaasa logistikaettevõte on pärast Ukraina sõja puhkemist jätkanud vedusid Venemaale. MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut uuris inimestel, et kuidas peaks peaminister selle skandaali valguses käituma.

Uuringufirma Norstat Eesti küsis, kuidas vastaja arvates peaks peaminister Kaja Kallas käituma seoses viimastel päevadel ilmunud uudistega, et tema abikaasaga seotud transpordiettevõte on jätkanud vedusid Venemaale pärast Ukraina sõja algust? 57 protsenti vastajatest arvas, et Kallas peaks tagasi astuma, 31 protsenti vastajatest ütles, et Kallas peaks andma selgitusi, aga võiks oma ametikohal jätkata ning seitse protsenti arvas, et Kallas ei peaks midagi tegema. Viis protsenti selles küsimuses arvamust ei omanud.

Kuigi üle poole vastajatest peab vajalikuks peaministri tagasiastumist, siis erinevad vastused märkimisväärselt sõltuvalt erakondlikust eelistusest.

Opositsioonierakondade toetajatest arvab valdav enamus, et tagasiastumine oleks vajalik. Nii ütles 96 protsenti Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna, 80 protsenti Keskerakonna ning 74 protsenti Isamaa toetajatest. Sotside toetajatest ütleb 39 protsenti ning Eesti 200 toetajatest 28 protsenti, et peaminister peaks tagasi astuma ning mõlema Reformierakonna koalitsioonipartneri toetajaskonnas arvab üle poole vastajatest, et Kaja Kallas peaks andma küll selgitusi, kuid võiks ametis jätkata.

Kõige enam eristuvad oma vastustes aga Reformierakonna toetajad. Kaheksa protsenti peaministripartei toetajate arvates peaks peaminister tagasi astuma. 71 protsendi arvates peaks ta andma selgitusi, aga võiks ametis jätkata ning 19 protsendi arvates ei peaks peaminister skandaaliga seoses midagi tegema.

Norstati küsitlus viidi läbi neljapäeval ja reedel läbi veebikeskkonnas 18-aastaste ning vanemate Eesti kodanike seas ja selles osales kokku 1000 vastajat.