Uuring: eestlaste hinnangul on Euroopa Liidu suurim mure immigratsioon

Eesti,
©Teet Malsroos/Õhtuleht
Eestlased soovivad, et laevad, rongid, bussid ja lennukid tooksid Eestisse ainult oodatud külalisi.

Kuigi kartellipoliitikud, president ja valitsus püüavad inimeste loomulikke kahtlusi ja alalhoidlikkust naeruvääristada ning põhjendamatuks hirmuks tembeldada, valitseb eestlaste seas siiski terve talupojamõistus ja mure eestluse püsimajäämise pärast.

Eesti elanike hinnangul on Euroopa Liidu kõige põletavam probleem immigratsioon ning selliselt arvajate hulk on kevadega võrreldes kasvanud, selgub Eurobaromeetri novembris läbiviidud küsitluse tulemustest, mis neljapäeval avaldati.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eestlastest peab Euroopa Liidu ees seisvatest teemadest immigratsiooni kõige tähtsamaks 65 protsenti, mis on EL-i kõrgeim näitaja. Rändeteemat peeti ka EL-is keskmiselt kõige tähtsamaks, kuid selle seadis esikohale siiski ainult 40 protsenti kõigist vastanutest.

Immigratsiooni-teema aktuaalsus on kasvanud nii eestlaste silmis kui Euroopa Liidus tervikuna – märtsis pidas seda EL-i kõige suuremaks mureks 62 protsenti eestlastest ja 38 protsenti EL-i kodanikest tervikuna.

Immigratsiooni toodi suurima murena välja kõigis riikides peale Portugali ja Rootsi, kus peeti kõige põletavamaks vastavalt terrorismi ja kliima teemat.

Eesti järel tõid immigratsiooni suurima probleemina välja veel 61 protsenti Malta elanikest, 58 protsenti Tšehhi ja Sloveenia kodanikest, 54 protsenti ungarlastest, 51 protsenti bulgaarlastest. Teistes riikides jäi see näitaja alla 50 protsendi.

Küsitluse metoodika kohaselt sai iga vastaja nimetada kaks tema arvates Euroopa Liidu jaoks suurimat probleemi.

Eestlaste jaoks oli Euroopa Liidu keskmisest olulisem ka terrorismi teema, mida tõi tähtsana esile 25 protsenti vastunutest, EL-i keskmine oli 20 protsenti.

14 protsenti eestlastest nimetas kahe olulisema teema hulgas veel riigi eelarve olukorda, 12 protsenti majandusolukorda, 11 protsenti Euroopa Liiu rahvusvahelist mõju, 8 protsenti kliimamuutusi ja sama palju ka hindade tõusu. Kuus protsenti tõi esile keskkonna ja kuritegevuse, 5 protsenti energiavarustuse teema ning kolm protsenti pensionite ja maksude teemad.

Eurobaromeetri tellitud küsitluse viis ajavahemikul 8.-22. november kõikides EL-i liikmesriikides läbi uuringufirma Kantar, selle käigus küsitleti igas riigis umbes tuhandet valimisealist kodanikku.

Allikas: BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused