Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Uuring: EKRE-l on naistel mitmes kategoorias suurem osakaal kui Reformierakonnal

03.02.2021
Merle Kivest
© UU

Reformerakond, kes uhkustab oma naispeaministri ja veel hulga sõbrannadega uues valitsuses, on tegelikult mitmes võrdluses Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast tagapool. Rääkimata Isamaast.

Kuigi EKRE-t on püütud näidata, kui meeste erakonda, kajastab mõttekoja Praxise uurimus hoopis midagi muud. Alfaisaste kõrval on EKRE-s naisterahvaid küll ja veel ning nõnda ollakse mõneski kategoorias isegi Reformierakonnast „progressiivsem“. Mis ei tähenda sugugi, et ametikohtadele tuleks panna inimesi üksnes sootunnuste, mitte oskuste, professionaalsuse ja pädevuse järgi.

Näiteks on EKRE-l naiste osakaal erakonna juhatuses suurem kui Reformierakonnal ja Isamaal. Sama seis on ka piirkondade juhtide hulgas. Oluliselt rohkem Reformierakonnast ja Isamaast oli EKRE-l naisi 2019. aasta riigikogu valimistel ringkondade valimisnimekirjade esinumbrite hulgas.

Eesti erakondade liikmeskonnast moodustavad naised üle poole. Nii, et jutte võib rääkida igasuguseid ja muljet jätta oma suva järgi, kuid numbrite keel räägib tegelikust elust.