UURING: EKRE toetus kasvas rekordiliselt kõrgeks – 19%

Eesti,
EKRE on eestimeelseim erakond Eestis.
©UU
EKRE on eestimeelseim erakond Eestis.

Uuringufirma Kantar Emor erakondade populaarsusküsitluse kohaselt Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna toetus tänavu aprillis aegade kõrgeim – 19%. EKRE on astumas Keskerakonna kandadele.

Üldarvestuses toetas aprillis Reformierakonda 30 protsenti vastanutest, Keskerakonda toetas 21,6, EKRE-t 19,1 ja SDE-d 10,6 protsenti vastanutest. Eestimaa Roheliste toetus oli aprillis 6,1 protsenti, Vabaerakonnal ning IRL-il mõlemal 5,8 protsenti.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui üldarvestuses on EKRE kolmandal kohal, siis eestikeelsete kodanike seas on EKRE populaarsuselt teine erakond. Reformierakonda toetas 35,9 protsenti ja EKRE-t 21,3 protsenti eestikeelsetest. Suuruselt kolmanda toetusega oli eestikeelsete kodanike hulgas Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) 11 protsendiga. Toetuselt neljas erakond oli aprillis eestlaste hulgas Keskerakond, mida pooldab 8,6 protsenti poliitilise eelistusega vastanutest. Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) ning Eestimaa Rohelisi pooldas mõlemat võrdselt 7,5 protsenti ja Vabaerakonda 7 protsenti eestlastest.

Kantar Emor näitab erakondade reitinguprotsente nendest, kellel on erakondlik eelistus, seega “ei oska öelda” vastanute protsent elimineeritakse. Andmete näitamise selline viis muudab erakondade reitinguprotsendid võrreldavaks riigikogu valimiste tulemustega. Aprillis oli “ei oska öelda” osakaal 27 protsenti. Maksimaalne statistiline viga ±3,1 protsenti.

Kokku küsitles Kantar Emor 12. – 18. aprillini veebiintervjuude meetodiga 908 kodanikku vanuses 18-74 aastat.

BNS / UU

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused