Uuring: IRL ja Vabaerakonna toetus on langenud künnise lähedale

Eesti,
- Updated

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) ning Vabaerakonna reiting on langenud valimiskünnise piirile, selgus Turu-uuringute AS-i poolt läbiviidud üle-Eestilisest küsitlusest. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) pooldajaid on rohkem kui IRL ja Vabaerakonna toetajaid kokku.

Ajavahemikus 6.–11. aprillini läbi viidud küsitluse tulemused näitasid, et kui valimised toimuksid tuleval pühapäeval, annaks valimisealistest kodanikest oma hääle IRL-ile vaid 5%.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kõige enam toetust koguks Keskerakond, kelle poolt hääletaks 26% valijaist. Järgneksid Reformierakond (24%), Sotsiaaldemokraatlik erakond (15%), Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (12%), Eesti Vabaerakond (6%), IRL (5%) ja Erakond Eestimaa Rohelised (3%).

Ka Eesti rahvusest valijate seas on IRL-i toetus vaid 6%, samal ajal kui EKRE -t toetab eesti rahvusest valijaist 14%. Koalitsiooniparteide poolt kokku hääletaks 46% valijaist.

Kui arvestada ka neid valijaid, kel eelistus puudub, oleks parteide toetused järgmised: Keskerakond (17%), Reformierakond (16%), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (10%), Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (8%), Eesti Vabaerakond (4%), Isamaa ja Res Publica Liit (3%), Erakond Eestimaa Rohelised (2%).

Valijaist 8% ei hääletaks ühegi erakonna ega üksikkandidaadi poolt ning 25% ei oska oma eelistust öelda.

Küsitluse tellis SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks

Allikas: Objektiiv 

 

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused