Uuring: kõige kindlamad oma valikus on EKRE toetajad

Eesti,
- Updated
©UU
EKRE on tuntud oma kindlameelsuse poolest ja see on taganud talle kindla toetajaskonna.

Rahvuskonservatiivid on Eesti poliitilisel maastikul tuntud oma põhimõttekindla toetajaskonnaga.

Kõige kindlamad on oma valikus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Keskerakonna toetajad, samas kui värske erakonna Eesti 200 pooldajate toetus oma soosikule tundub olevat ebakindel, selgus  Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud küsitlusest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE pooldajatest olid 65 protsenti kindlat, et nad realiseerivad oma eelistuse ka valimiskastide juures. Keskerakonna puhul oli see näitaja 62, Reformierakonnal 50, Isamaal 48, Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal 47 ja Eesti 200-l 22 protsenti, vahendab BNS.

Sama küsimus esitati Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud uuringus vastajatele ka selle aasta jaanuaris ning aasta algusega võrreldes on väga kindlate toetajate osakaal kasvanud EKRE-l, Keskerakonnal ja SDE-l. Samas Reformierakonnal ja Isamaal on see jäänud põhimõtteliselt samaks. Vabaerakonna kindlate toetajate osakaal oli aasta alguses 22 protsenti ning praegu  on sisuliselt olematu.

Turu-uuringute AS küsis novembri lõpus inimeste käest, milline väärtus skaalal 0-st 10-ni iseloomustab kõige paremini tõenäosust, et nad üldse kunagi annavad oma hääle küsitleja pakutud erakondadele. Võimalik oli hinnata oma hääletamise tõenäosust lisaks parlamendis esindatud erakondadele ka Roheliste, Eesti 200 ja Elurikkuse Erakonna kohta. Lisaks küsiti inimestelt tavapärane erakondliku eelistuse küsimus ehk kui järgmisel pühapäeval toimuksid riigikogu valimised, siis millise erakonna poolt nad oma hääle annaksite.

“Nende kahe küsimuse vastuseid koos analüüsides on võimalik näha, kuivõrd lojaalne ühe või teise erakonna toetajaskond võiks olla,” kommenteeris Ühiskonnauuringute Instituudi analüütik Tanel Paas.

“EKRE ja Keskerakonna arvelt on teistel erakondadel kõige keerulisem oma toetust kasvatada, kuna nende toetajate seas on enim neid, kellel puuduvad praegusele eelistusele alternatiivid,“ märkis Paas. “Samas Eesti 200 toetajate puhul pole praegune eelistus kuigi kindel ning see võib lõpuks mõne muu erakonna poole kalduda. See pole muidugi üllatav, kuna Eesti 200 puhul puudub selgus ideoloogia, programmi ja kandidaatide osas,” selgitas Paas.

Küsitluse viis läbi Turu-uuringute AS 20.-25. novembrini, mille raames küsitleti veebikeskkonnas 1000 18-aastast ja vanemat Eesti Vabariigi kodanikku.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused