Uuring: kolmveerand Eesti kodanikest pooldab õigust algatada referendumeid

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Äärmuslane Mikk Pärnits on pannud paljud inimesed Eesti tuleviku pärast muretsema. Pilt on illustratiivne.

Sihtasutuse Terve Rahvas tellitud küsitlusest selgub, et 75 protsenti Eesti kodanikest tahab rahvale põhiseaduslikku õigust algatada rahvahääletusi.

Küsimusele, kas pooldate põhiseaduse muutmist nii, et rahval oleks õigus algatada rahvahääletusi, vastas “jah” või “pigem jah” 75 protsenti küsitletutest. “Ei” või “pigem ei” vastas 15 ning “ei oska öelda” 10 protsenti. Nostrati läbiviidud uuringus küsitleti 18.–25. veebruarini 1002 inimest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Terve Rahva nõukogu esimehe Jaak Valge sõnul näitavad kõik viimastel aastatel tellitud avaliku arvamuse uuringud selgelt, et suur enamik Eesti elanikest soovib aktiivsemalt ühiskonnaelus kaasa rääkida.

“Kui rahvaalgatusele ja referendumitele seada arukad künnised, siis ei vastandu otsedemokraatia esindusdemokraatiale, vaid toetab seda. Põhiseaduses ette nähtud õigus algatada siduvaid rahvahääletusi täiustaks Eesti riigikorraldust ning muudaks meie ühiskonda sidusamaks,” ütles Valge.

Sihtasutuse tegevjuht Joonas Laks osutas, et rahvahääletused on kasulikud seadusest tulenevate ummikseisude puhul.

“Muuhulgas aitavad rahvahääletused otsustada selliste küsimuste üle, kus eraldusjoon ei lähe mööda erakondade ideoloogiaid, näiteks Rail Baltic või Eesti metsade majandamise ulatus,” selgitas Laks.

SA Terve Rahvas on erakondadeülene kodanikuühendus, mille eesmärk on rahva algatatavate õiguslikult siduvate rahvahääletuste võimaluse taastamine Eesti põhiseaduses ja seadustes. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused