Uuring: sotside toetus langes viimaste aastate madalaimale tasemele

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) toetus on langenud viimaste aastate madalaimale tasemele ehk kümnele protsendile, selgub rahvusringhäälingu tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest.

Rahvusringhäälingu uudisteportaal kirjutab, et aasta tagasi juunis läbi viidud uuringus olid SDE toetus 18 protsenti ning erakond populaarsuselt teine partei Eestis. Toona jäi SDE alla vaid Keskerakonnale. Tänavu aprillis toetas SDE-d 13 ja mais 12 protsenti vastanutest.

Värskes juuni uuringus on sotsiaaldemokraatide toetus langenud veel ning nüüd on see 10 protsenti. Parlamendiparteidest on sotsiaaldemokraadid langenud viiendaks ja edestavad nii vaid IRL-i.

Eelmisel kuul langes toetus IRL-ile valimiskünnisest allapoole, nüüd on erakond suutnud toetuse taas tõusule pöörata. Kui mais oli IRL-il toetajaid vaid neli protsenti, siis juunis kerkis toetus seitsmele protsendile. Parlamendiparteidest jääb IRL tõusule vaatamata viimasele kohale.

Populaarseim erakond oli uuringu kohaselt jätkuvalt Keskerakond, kelle toetus kasvas võrreldes maiga viie protsendipunkti võrra ehk 28 protsendile. Teisel positsioonil on toetuse sisuliselt säilitanud Reformierakond, keda juunis toetas 20 ja mais 21 protsenti.

Sisuliselt pole kuu varasemaga võrreldes muutunud ka Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Vabaerakonna toetus, mis juunis on vastavalt 13 ja 12 protsenti ning mais oli vastavalt 14 ja 11 protsenti.

Parlamenti mittekuuluvatest erakondadest on suurim toetus erakonnal Eestimaa Rohelised, mida toetab kaks protsenti valijaist.

Suur erinevus valitsusliidu erakondade ja opositsioonierakondade kogutoetuste vahel on säilinud: valitsusliidu erakondi toetab 37, opositsioonierakondi 53 protsenti valijaist.

Turu-uuringute AS küsitles 24. maist 7. juunini 1002 inimest nende kodudes.

BSN

Kommentaarid