Uus “aknaalune” Tiina Kangro: Isamaa aitab ellu viia Keskerakonna ja sotside maailmavaadet enda oma arvelt

Eesti,
©Toomas Tatar/Postimees
Tiina Kangro on järjekordne “aknaalune” saadik.

Esmaspäeva üheks erilisemaks uudiseks oli Tiina Kangro lahkumine Riigikogu Isamaa fraktsioonist, paljuütlev on ka tema põhjendus.

Tegu on küll ühe erakonna ja valitsuskoalitsiooni sisemurega, kuid Uued Uudised ei saa jätta kajastamata Tiina Kangro poolt sotsiaalmeedias edastatud selgitust, mis langeb vägagi kokku sellega, mida on rahvuskonservatiivid kogu aeg “rõõmsa rahvuslusega” IRL-Isamaa kohta öelnud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Olen algusest peale veendunud, et Isamaa koht ei ole selles koalitsioonis, kus tema keskseks rolliks on aidata Keskerakonnal ja sotsidel ellu viia nende maailmavaatelist poliitikat; seda enda maailmavaate arvelt. Võimu juures olemisest lähtuvad kompromissid on viinud selleni, et oma maailmavaadet, millesse kas või erakonna ladvik Riigikogus ühtselt usuks, saabki otsida vaid aastate tagustest dokumentidest. Viie vastutusrikka ministrikohaga ei ole selles koalitsioonis osalev konservatiivne partei suutnud anda piisavat tooni, et muuta või vähemalt tasakaalustada praeguse valitsuse vasakpopulistlikke, sekka omakasupüüdlikke suundumusi, mis väga paljudele Eesti inimestele meelehärmi valmistavad,” kirjutab Tiina Kangro.

Just seda on EKRE pidevalt väitnud: IRL-Isamaa on kaasa aidanud venestamisele, kontrollimatule sisserändele, eesti keele ja kultuuri osatähtsuse vähenemisele ning teistele KE ja Reformierakonna tehtud sigadustele. Veel täpsemini aga selgitab Tiina Kangro seda, millega Isamaa siiani tegeleb, või õigemini, ei tegele.

“Minu kui mitteparteilase koostöö tollase IRL-iga algas 2015. aasta valimiste eel, kui sõlmisime puuetega inimeste ja omastehooldajate esindajatega selle erakonnaga leppe Eesti inimvara kaitsva sotsiaalpoliitika elluviimiseks. Kuigi IRL, nüüdne Isamaa, on kogu järgneva aja omanud muuhulgas sotsiaal- ja rahandusministri portfelle, ei ole tänaseks mitte ühtki toona minu poolt erakonna valimisprogrammi kirjutatud punkti tõsiselt võetud ega isegi üritatud ellu viia. Kahe viimase aasta jooksul, mil olen olnud Riigikogus, olen vaid üksinda sellest fraktsioonist (paari üksiku erandiga) töötanud ja hääletanud puuetega inimeste ja hooldajate huvides ja vohava bürokraatia vastu. Fraktsioonikaaslaste jaoks on olnud sellest tähtsam koalitsioonipartnerite teenindamine ja sellega seotud oma liikmete iste- ja töökohtade jätkuvus.” kirjeldab akna alla läinud saadik.

Uutel Uudistel polegi midagi muud öelda, kui lisada tuntud lühend: M.O.T.T.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused