Uus geeniuuring heidab valgust jääaja Euroopa ajaloole

Eesti,
- Updated
07

Pärast esimeste nüüdisaegsete inimeste saabumist Euroopasse 45 000 aastat tagasi ja enne põllumajanduse algust 7000 aastat tagasi toimus Euroopas mitmeid dramaatilisi elanikkonna muutusi, avaldab Howard Hughes Medical Institute’i (HHMI) geeniuuring, mis avaldati esmaspäeval ajakirjas Nature.

Uuringu viisid läbi David Reichi, Johannes Krause ja eesti päritolu geeniteadlase Svante Pääbo laboratooriumid. Varem oli jääaegsest Euroopast teada üksnes neli DNA näidist, kuid uue uuringuga lisandus neid 51.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Katsuda seda pikka ajalooperioodi kirjeldada vaid nelja näidisega oleks nagu kirjeldada filmi sisu nelja seisva kaardi põhjal,” kommenteeris David Reich HHMI kodulehel ilmunud artiklis.

Uuringu käigus ilmnes, et varased Euroopa asukad 37 000 aastat tagasi pärinesid kõik ühest ja samast hõimust, mis elas üle kogu jääaja. Umbes 33 000 aastat tagasi kaotasid nad suure osa Euroopast sissetungijatele, kuid nendega suguluses olnud elanikud hõivasid kaotatud alad uuesti 19 000 aastat tagasi, kui jää hakkas taanduma.

Sellele järgnes uus migratsioonilaine idast, praeguse Türgi ja Kreeka aladelt.

Avastati, et 45 000 aastat tagasi Euroopasse saabunud inimesed olid teatud määral segunenud neandertallastega, kuid looduslik valik on segatud geene välja juurimas. “Neandertallaste DNA on tänapäeva inimeste jaoks pisut mürgine,” ütles Reich. Muinasaja eurooplastel oli keskmiselt kolm kuni kuus protsenti neandertallaste geene, kuid tänapäeva inimestel on neid vaid kaks protsenti.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused