Uus parlamendikultuur(itus) – opositsioon nõuab valitsuselt oma eelnõule reklaami

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Kaja Kallas.

Poliitikas tähendab opositsioon võimust eemal olekut ja kuna võimuerakonnad viivad ellu ennekõike oma agendat, siis jääb opositsioon paratamatult varju. Reformierakond on kasutusele võtnud uue nipi – ta nõuab valitsuselt arvamust oma eelnõu kohta ja seda ruttu-ruttu.

Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni juht Kaja Kallas palub valitsusel kiirelt avaldada arvamust Reformierakonna esitatud eelnõu kohta, Kallase hinnangul aitab eelnõu vähendada tööjõukriisi, vahendab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kirjas teeb Kallas valitsusele ettepaneku kujundada kiirendatud korras välismaalaste seaduse muutmise seaduse suhtes seisukoht, et riigikogu komisjonidel oleks võimalus arutada  eelnõu esimesel võimalusel, edastas Reformierakond.

“Tegemist on äärmiselt ajakriitilise eelnõuga, mille eesmärk on hoida juba Eestis olevat lisatööjõudu, mis täidab tööjõuturu lünki ja mida ei saa lahendada üksnes Eesti tööjõudu kasutades,” kirjutas Kallas. Tema sõnul on põhiseaduskomisjonis välja toodud, et eelnõu kiirkorras menetlemiseks on vaja valitsuse arvamust, seda pole aga valitsusel aega olnud esitada.

Nii ongi tekkinud olukord, kus Kaja Kallas ja Reformierakond soovivad, et vältimaks olukorda, kus nende eelnõu piisavat tähelepanu ei saa, peaks valitsus sellele oma reklaami lisama – kui positiivse, siis saab eelnõu ja oravapartei punktivõidu, kui negatiivse, siis saab valitsust süüdistada.

Valitsus ongi selleks võimul, et kujundada muuhulgas ka tööjõupoliitikat koalitsiooni arusaamade järgi – Reformierakond tahab, et seda tehtakse nende nägemuse kohaselt ehk et valitsus viiks ellu nende agendat.

Tegelikult pole ju saladus, et maasikakasvatajate tööjõumure on opositsioonil vaid süllesadanud relv valitsuse materdamiseks, ja kui koalitsioon selle nõudmisega kaasa läheb, siis laseb ta iseennast piitsutada.

Kaja Kallas väidab ennast teadvat, et tööjõuturu lünki ei saa täita üksnes Eesti tööjõudu kasutades – vähemalt EKRE arvab just vastupidi.

“Teisalt tuleb Eestil ja Euroopa Liidul keskenduda tööjõu tavapärase liikumise taastamisele, et majandus taastuks. Põllumajanduse kõrval on tööjõupuuduse käes ka ehitus, tööstus, sotsiaalhoolekanne ja teisedki valdkonnad,» märgitakse seletuskirjas. Seega soovib Reformierakond taastada võõrtööjõu sissevedu, mis on rahvuskonservatiividele samuti täiesti vastuvõetamatu.

Kaja Kallas võiks tutvuda välisuudistega, mis kirjutavad just neljapäeval haigestumiste kasvust Ukrainas.

5 commentsOn Uus parlamendikultuur(itus) – opositsioon nõuab valitsuselt oma eelnõule reklaami

 • Avatar

  Mul on säärane tunne, et KaKa on viimasele piirini jõudnud oma hulluses. Sa oled vastik lihtsalt, kõige oma kambaga, teie koht pole Eesti poliitikas vaid prügimäel. Prügilasse kuulub veel idikatest sotsid ja 90% kesikutest, hakake ometi minema ja laske eesti rahval elada.

 • Avatar

  EKRE peab küsimuse täie tervausega ülesse tõstma ja seda seisukohta ka meedia levitama.
  Kirjutage artikleid, arvamuslugusi jne – vahest on selline tunne, et EKRE pole aru saanud mis asi on propaganda ja kuidas seda rakendada????
  Võõrtööjõu sisse toomine vähendab eesti põliselanike niigi habrast tasakaalu ja soodustab ka sündivuse vähenemist.
  Seega – kõik kes nõuavad võõrtööjõu sisse toomist nõuavad ka Eesti rahva väljasuretamist.
  Kas on liiga keeruliselt sõnastatud või kuidagi arusaamatult või ei soovi EKRE sarnast sõnumit propagaeerida?
  Kui EKRE-l puudub propaganda toimkond peab erakonda arvestama, et ilma selleta EKRE kaua vastu ei pea.
  OMA sõnumi viimine massidesse on ÄÄRETULT oluline – tubli töö valituses on tore asi aga kui inimesed sellest EI TEA midagi siis seda nagu poleks.
  Tuleb arvestada, et õues on juba mitu aastakümmet infoajastu…

  • Avatar
   Elmer Hill

   Täiesti õige!

  • Avatar

   Ei saa ju isegi faktiuudiseid, rääkimata propagndast teha Reformierakonna erakondlikus portaalis nimega ERR. Kui tihti avaldab ERR neutraalsel toonil EKRE seisukohti, praktiliselt mitte kunagi. Alati on see nagu mingi võitlus või negatiivses valguses. Isegi kui see tola Taavi Rõivas käis stuudios oli pealkiri mitte Reformierakonna äpudest vaid Keskerakonna mustamisest. Milleks see Suu puhtaks saade, kui ERR-is ei muutu mitte midagi. Kogu poliitiline peegel on üdini kõver, kus Reformierakonna lambakari on valged ja peamiselt EKRE ning ka Keserakond mustad.

   • Avatar

    Voldemar kõik on kättevõtmise asi – on olemas selline asi kui “sisuturundus” ehk EKRE leaib sponsori kes OSTAB lehe ruumi.
    Ja saab kirjutada suht kohta kõike mida vaja.
    Lisaks on Eestis selline kasutamata resurss mis mujal (eriti US-is) laialt kasutuse – “poliitiline tugirühm” ehk PTR.
    See on grupp isikuid kes on koondunud ühe mütsi alla, et edendada oma “peremees partei” asja ehk levitada IDEID.
    Selline PTR võib koonduda väga erineva nime all – näiteks seltsing “EKRE toetuseks” ja siis oma eelarvest ostab eetriaega.
    Ehk võimaluis on – saan aru, et esmalt kulus aur Toomepale saamiseks – nüüd oleks juba aeg ka oma IDEEDE levitamisega tegeleda.
    Ja teha seda AGRESSIIVSELT Ja AKTIIVSELT – sest muidu tabab EKRE-t sama saatus nagu VÄGA hea platformiga Iseseisvusparteid.
    IP on hetkel täiesti marginaalne nähtus aga nad võiks EKREga ühise platvormi moodustada – ÜHINEDA on vaja mitte “Jürkat” teha…

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused