Uus parlamendikultuur(itus) – opositsioon nõuab valitsuselt oma eelnõule reklaami

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Kaja Kallas.

Poliitikas tähendab opositsioon võimust eemal olekut ja kuna võimuerakonnad viivad ellu ennekõike oma agendat, siis jääb opositsioon paratamatult varju. Reformierakond on kasutusele võtnud uue nipi – ta nõuab valitsuselt arvamust oma eelnõu kohta ja seda ruttu-ruttu.

Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni juht Kaja Kallas palub valitsusel kiirelt avaldada arvamust Reformierakonna esitatud eelnõu kohta, Kallase hinnangul aitab eelnõu vähendada tööjõukriisi, vahendab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kirjas teeb Kallas valitsusele ettepaneku kujundada kiirendatud korras välismaalaste seaduse muutmise seaduse suhtes seisukoht, et riigikogu komisjonidel oleks võimalus arutada  eelnõu esimesel võimalusel, edastas Reformierakond.

“Tegemist on äärmiselt ajakriitilise eelnõuga, mille eesmärk on hoida juba Eestis olevat lisatööjõudu, mis täidab tööjõuturu lünki ja mida ei saa lahendada üksnes Eesti tööjõudu kasutades,” kirjutas Kallas. Tema sõnul on põhiseaduskomisjonis välja toodud, et eelnõu kiirkorras menetlemiseks on vaja valitsuse arvamust, seda pole aga valitsusel aega olnud esitada.

Nii ongi tekkinud olukord, kus Kaja Kallas ja Reformierakond soovivad, et vältimaks olukorda, kus nende eelnõu piisavat tähelepanu ei saa, peaks valitsus sellele oma reklaami lisama – kui positiivse, siis saab eelnõu ja oravapartei punktivõidu, kui negatiivse, siis saab valitsust süüdistada.

Valitsus ongi selleks võimul, et kujundada muuhulgas ka tööjõupoliitikat koalitsiooni arusaamade järgi – Reformierakond tahab, et seda tehtakse nende nägemuse kohaselt ehk et valitsus viiks ellu nende agendat.

Tegelikult pole ju saladus, et maasikakasvatajate tööjõumure on opositsioonil vaid süllesadanud relv valitsuse materdamiseks, ja kui koalitsioon selle nõudmisega kaasa läheb, siis laseb ta iseennast piitsutada.

Kaja Kallas väidab ennast teadvat, et tööjõuturu lünki ei saa täita üksnes Eesti tööjõudu kasutades – vähemalt EKRE arvab just vastupidi.

“Teisalt tuleb Eestil ja Euroopa Liidul keskenduda tööjõu tavapärase liikumise taastamisele, et majandus taastuks. Põllumajanduse kõrval on tööjõupuuduse käes ka ehitus, tööstus, sotsiaalhoolekanne ja teisedki valdkonnad,» märgitakse seletuskirjas. Seega soovib Reformierakond taastada võõrtööjõu sissevedu, mis on rahvuskonservatiividele samuti täiesti vastuvõetamatu.

Kaja Kallas võiks tutvuda välisuudistega, mis kirjutavad just neljapäeval haigestumiste kasvust Ukrainas.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused